پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

  • نماز جمعه 16 فروردین 1398

  • نماز جمعه 9 فروردین 1398

  • نماز جمعه 2 فروردین 1398

  • 1
  • 2
  • 3

فرايند پنج گانه تحقّق اهداف انقلاب اسلامي در نگاه رهبر انقلاب
انقلاب اسلامی ایران و تحقق اهداف آن فرآیندی است که دارای مراحل گوناگون است و برای تحقق همه آن احتیاج به زمان زیاد و تلاش بسیاری دارد. آنچه در بهمن سال 57 اتفاق افتاد شروع کار بود و تا رسیدن به مقصود و منتهی راه زیادی در پیش رو است .
مرحله اول: انقلاب اسلامی
آنچه شروع این راه بود تحقق انقلابی مبتنی بر مبانی و آموزه‌های دینی است که با رهبری امام راحل و فداکاری مردم تحقق پیدا کرد. یعنی مردم خواستار تغییر بنیادی در نظام خود بودند و با ایثارگری و جان فشانی توانستند چنین تغییری را ایجاد کنند. هدف از انقلاب هم برخورداری از همه خوبی‌ها و پیشرفت‌ها و خیرات و برکاتی است که خدای متعال به ملتهای مومن وعده داده است. رسیدن به این مرحله اگر چه دشواری‌های زیادی داشت، ولی راحت‌ترین مرحله بود.
مرحله دوم: تشکیل نظام اسلامی؛
پس از اینکه انقلاب و دگرگونی واقع شد، نوبت می‌رسد به تشکیل نظام اسلامی. برای اینکه ملت ایران به اهداف خود از انقلاب برسد، لازم است که سیستم و نظامی که بر کشور حاکم می‌شود برآمده از آموزه‌های دینی باشد. آنچه معیار قانون گذاری و اجراء است اسلام باشد. این مرحله هم در انقلاب اسلامی انجام شد. یعنی قانون اساسی نوشته و تصویب شد و در آن تایید ولی فقیه میزان مشروعیت دیگر قوی شد و ملاک و میزان در مشروعیت قوانین، مطابقت با احکام اسلامی است.
مرحله سوم: تشکیل دولت اسلامی
برای اینکه انقلاب اسلامی به اهداف خود برسد لازم است کسانی که در این انقلاب مسئولیت پیدا می‌کنند، عامل به احکام اسلامی باشند. برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی بودن قوانین کافی نیست؛ بلکه مسئولیتی که متصدی اجرای قوانین می‌شوند باید مومن به اسلام و آموزه‌های آن باشند. دسترسی به این مرحله بسیار مشکل است و در انقلاب ما هنوز به طور کامل تحقق پیدا نکرده است.
دولت اسلامی که بتواند مفاسد ملت ایران و انقلاب عظیم آنها را تأمین کند، دولتی است که در آن رشوه، فساد اداری، ویژه خواری، کم کاری، بی‌اعتنایی به مردم، میل به اشرافی‌گری و حیف و میل بیت المال نباشد.
تلاش برای تحقق دولت اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب شروع شده و در طی 37 سال از گذشت انقلاب فراز و نشیب هایی داشته است .
مرحله چهارم: تشکیل کشور اسلامی
اگر دولت اسلامی تشکیل شد، دولتی که مسئولین آن مجری احکام اسلام باشند، کشور به معنای واقعی اسلامی خواهد شد، عدالت مستقر و تبعیض از بین خواهد رفت. فقر به تدریج ریشه کن می‌شود و عزت حقیقی برای مردم به وجود می‌آید. اگر مسئولین نظام عامل به آموزه‌های اسلامی باشند، مردم نیز با تأثیر پذیرفتن از آنها به سمت عمل به احکام اسلامی خواهند رفت. اگر مسئولین راستگو باشند، مردم هم راستگو خواهند بود؛ اگر مسئولین شجاع باشند، مردم نیز شجاع خواهند بود. کشور اسلامی یعنی کشوری که اسلام حیات بخش، نشاط آور، تحرک آفرین، اسلام بدون کج اندیشی و تحجر و انحراف، بدون التفاط، اسلام شجاعت آفرین و هدایت کننده انسانها به سوی علم و دانش بر آن حاکم باشد. اسلام با همان شکلی که در قرن اول اسلامی به آن عمل شد و توانست یک مجموعه پراکنده را به اوج تمدن تاریخی و جهانی برساند و تمدن و دانش آن بر دنیا سیطره پیدا کند.
مرحله پنچم: تشکیل تمدن اسلامی
اگر کشور اسلامی تحقق پیدا کند، الگو خواهد شد برای سایر کشورهای اسلامی و آنها نیز به سمت انقلاب اسلامی و حاکم کردن اسلام حرکت خواهند کرد و می توان انتظار داشت که تمدن اسلامی تحقق پیدا کند. وقتی کشور اسلامی پدید آمد، تمدن اسلامی به وجود خواهد آمد و فرهنگ اسلامی فضای جهان را فرا خواهد گرفت.
 
                                                                                                                                                                                          حاج آقا هاشمی

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2229232
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
453
1129
21392
45242