پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

  • نماز جمعه 16 فروردین 1398

  • نماز جمعه 9 فروردین 1398

  • نماز جمعه 2 فروردین 1398

  • 1
  • 2
  • 3

هوالعزیز
برجام در منظومه فکری انقلاب اسلامی
       رهبر معظم انقلاب بیش از هر چیز اولویت را در امید دادن به مردم، هشدار به مسئولین و ترسیم خط هدایت نظام در برابر آنان که همواره دچار سردرگمی و یا گم شدگی در مسیر راه شده‌اند قرار داده‌اند.
معظم‌له در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان خطاب به مسئولین، مؤثران و تصمیم گیران و تصمیم سازان نظام با یادآوری رویکرد سلطه طلبانه دشمن و اینکه استکبار جعل مفاهیم می‌کند و مفاهیم را آنچنان که می‌خواهد معنا می‌کند و انتظار دارد که دیگران هم آن را بپذیرند و با ادبیات آنها سخن بگویند فرمودند "انقلاب اسلامی یک منظومه فکری است و در همه دنیا در حال پیشرفت است. دلها متوجه آن است و همچنان طراوت و تازگی خودش را حفظ کرده است" پیام این سخن یعنی امید، آرامش و سکینه و ترسیم خط اصلی نظام، پیامی که مایه استقرار فکر و پیشگیری از وادادگی و استقامت مجاهدان طریق است. یعنی دستمان نه خالی نیست بلکه مشتمان آهنین و کوبنده است. یعنی وادادگی، نشان دادن و ابراز ضعف و بی عرضگی موقوف، یعنی تحت تأثیر تعریف مفاهیم دشمن قرار گرفتن، شأن جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران نیست و به عزت و آبرو و حقوق مردم چوب حراج زدن سزاوار این مردم نیست، سرمایه‌ها و ارزش‌ها را به بازی گرفتن پذیرفته نمی‌شود و کسی حق ندارد از منظومه خارج شود و به تعبیر رهبری نه دولت، نه مجلس و نه مسئولین، چون حقوق مردم است و مردم قبول نمی‌کنند همه باید حول محور منظومه فکری انقلاب تلاش کنند کوشش کنند و کارکنند. و قاطعانه بعنوان یک انتظار و مطالبه می‌فرمایند "همه باید بدانند دشمن می‌خواهد چه کار کند، هدف دشمن چیست، این حساسیتی است که من می‌خواهم در همه مسئولین کشور بوجود بیاید " انتظار رهبری این است که درک کنیم استکبار جهانی و نقشه‌های فتنه و فریب و سلطه گری آن توهم نیست یک واقعیت است و فقط حرکت در منظومه فکری انقلاب اسلامی است که باعث می‌شود دشمن استکباری درست درک شود و حساسیت مورد نظر رهبری در مسئولین بوجود آید.
و خدای ناکرده با لبخند دشمن دچار غفلت نشویم و یا بخاطر بهره برداری سیاسی تغافل نورزیم، که در اینصورت آبروی انقلاب و تاریخ سرتا پا ارزش آن را به بازی گرفته‌ایم. انتظار دیگر رهبری این است که مؤثرین و کسانی که دارای منبر در فضای عمومی‌اند و در مطبوعات و رسانه ها قلم می‌زنند و در مراکز نطق و بیان هستند با تشریح منظومه فکری نظام دشمنی دشمن، امید و سکینه و آرامش در دل مؤمنین بوجود آورند و در خدمت استحکام و حاکمیت ارزش‌ها باشند و به تعبیر شهید مظلوم آیت ا... دکتر بهشتی "پاسدار ارزش‌ها باشند نه پاسدار خودشان" و به تعبیر رهبری بدنبال تأمین مالی آینده نباشند.
اگر بپذیریم که پذیرفته‌ایم انقلاب اسلامی یک منظومه فکری است، هشدارهای رهبری و خطوط قرمز درست ترجمه می‌شود و آنرا تعارف نمی‌دانیم بلکه دستور العمل اجرائی مؤکد می‌پنداریم حقوق حقه مردم میدانیم. با این نگاه که حفظ حقوق مردم رنگ باختنی نیست و حفظ استقلال و جمهوریت نظام نباید مورد معامله قرار گیرد و پاسداری از ارزش‌های نظام در حکم یک تکلیف است عمل می‌کنیم. آنگاه متوجه می‌شویم که امروز مستضعفان دنیا چشم به عملکرد جمهوری اسلامی در مقابل استکبار و برخورد با استکبار دوخت‌اند از این منظر رهبری معظم انقلاب همه مناقشات و سر درگمی‌ها و وادادگی‌ها موجود را براه می‌آورد و دل مؤمنین را آرامش و سکینه می‌بخشد و کار را به مصدر امور ارجاع می‌نماید و می‌فرماید :" مصلحت نیست ما مجلس را از این قضیه (برجام) برکنار بداریم، نظر متبع نظر نمایندگان است، خوب است مجلس را برکنار نکنیم نمایندگان ملت باید تصمیم بگیرند" امید است نمایندگان محترم مردم به حسن اعتماد رهبری و مردم توجه کنند و در منظومه فکری انقلاب با نگاه کارشناسانه با جهت گیری های غیرسیاسی و درک درست دشمنی دشمن در نطق‌ها و رأی دادنها حساسیت مورد نظر رهبری را مطمح نظر قرار داده و موجب حفظ آبروی نظام و ایجاد امید و سکینه و آرامش در موکلین خود گردند.
یزدان پناهی

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2229224
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
445
1129
21384
45242