پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

  • نماز جمعه 16 فروردین 1398

  • نماز جمعه 9 فروردین 1398

  • نماز جمعه 2 فروردین 1398

  • 1
  • 2
  • 3

فرازی از وصیت نامه ی شهید محمد حسین جعفری منش
بسم الله الرحمن الرحیم
«الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم ، اعظم درجه عنداله و اولئک هم الفائزون»
آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا به مال و جان جهاد کردند، آنها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان به خصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.
خدایا دوستان شهیدم تنهایم گذاشتند و تنها به سوی تو پر کشیدند و در جوار رحمت تو متنعم گشتند، ولی افسوس من از راه مانده ام و هنوز در خم یک کوچه مانده ام، خدایا فراغشان مرا سخت آزار می دهد و بار سنگین مسئولیت و رسالت آنها بر پشتم سنگینی می کند، خدایا، نمیدانم آنها در مناجات شبانۀ خود با تو چه گفتند که تو اینطور عاشق آنها شدی و آنان را به میهمانی خود بردی ولی انچه بیاد دارم این است که در اکثر دعاها طلب حمد تو را می کردند و تقاضای رسیدن به حضورت را داشتند که« اللهم الرزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک»، خدایا من نیز به پیروزی از انان که پیرو تو بودند دست دعا بسویت بلند میکنم و این جمله را تکرار می کنم که «اللهم الرزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک » خدایا تو میدانی و اگاهی که با چشم باز و آگاهی کامل پای در این راه که رضای توست را داشتم و هیچکس مرا به اجبار به این راه وا نداشت و من با ارداۀ کامل خود در این جنگ شرکت کردم و چیزی که مرا مجبور به این فریضۀ بزرگ الهی نمود، فقط عشق به خدا و شهادت در راه خدا بود.
مادرم هم اکنون که من در حال نوشتن وصیت خود هستم نزدیک عملیات است و نمی دانم که این بار سرنوشت خود چگونه است، آیا خداوند لیاقت شهادت را نصیبم کند یا نه، امیدوارم که تاکنون مقلد امام بوده باشم، امیدوارم که تاکنون مقلد قرآن و اسلام بوده باشم. امیدوارم که تاکنون تداوم بخش راه شهیدان بوده باشم، مادرم من بخاطر اسلام به جبهه رفتم نه اینکه اسلام به من احتیاج دارد، بلکه من به اسلام احتیاج دارم، مادرم قلمم قاصر است و توان نوشتن ندارم و زبانم خاموش تا اینکه بتوانم از زحمتها و رنج هایی که برایم کشیدی و من را به این سن و سال رساندی جبران کنم......
مادرم شما را توصیه می کنم به تقوا و استقامت و می خواهم اینها را سرلوحۀ زندگی خود قرار دهید و مثل حضرت فاطمه زهرا(س) و زینب(س) زندگی کنید و اگر خداوند لیاقت شهادت را نصیبم کرد برایم گریه نکنید و شهادت لیاقت می خواهد و از خدا می خواهم که شهادت را که از عسل برایم شیرین تر است را نصیبم کند.... و از برادرانم می خواهم که نگذارند که اسلحۀ من به زمین افتد و خونم خشک شود .... و اگر جنازه من به دستتان رسید، موقع غسل دادنم زیارت وارث بخوایند و موقع دفن کردنم زیارت عاشورا را بخوانید و موقع تشییع جنازۀ من نقل بر سرم بریزید که آن موقع شب دامادی من است.
 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2229210
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
431
1129
21370
45242