پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

نماز جمعه 11 آبان 97

 

خطبه های نماز جمعه شهر محمدآباد تاریخ 11/8/97 خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین فراحینی امام جمعه شهر محمدآباد در خطبه ی اول نماز جمعه ضمن دعوت به تقوی الهی اشاره کردند به اوصاف متقین از لسان امیرالمومنین (ع) که کی از صفات اهل تقوا این است که ( و صبراّ فی شدة ) یعنی در اوج گرفتاری و سختی و تنگ دستی ها صبور هستند . صبر سه نوع است : 1- صبر در مصیبت 2- صبر در طاعات و عبادات 3- صبر در معصیت که سخت ترین آن صبر در مصائب است . صبر در طاعت مثل نماز شب خواندن در دل شب یا روزه گرفتن است . صبر در شدائد مثل زمان حال که از طرف اروپا و آمریکا که به روش های مختلفی برای ما توطئه چینی و گرفتاری ایجاد میکنند . ما را تحریم کرده اند . آیاتی هم در قرآن به صبر اشاره شده است که یکی از آنها این است که « انّ مع العسر یسرا » که به همراه هر گرفتاری گشایشی حاصل

می شود و این وعده ی الهی است . صفت بعدی اهل تقوا ( و طلباّ فی حلال ) است که اهل تقوا به دنبال حلال می روند وکسی که اهل تقوا باشد در زندگی خودش حلال را قرار می دهد .

خطبه دوم

حجت الاسلام و المسلمین فراحینی در خطبه دوم خود اشاره ای به مناسبات پیش رو کردند که یکی از آنها روز یکشنبه سیزده آبان است که در این روز سه مناسبت آراسته شده است . 1- دروز مبارزه با استکبار که در این روز لانه ی جاسوسی و مرکز شرارت تسخیر شد 2- روز دانش آموز که تظاهراتی هم در این روز انجام می شود – 3 – روز تبعید امام به ترکیه که سال 43 صورت گرفت و امام خمینی مرحله دوم بود که دستگیر شدند مناسبت بعدی که در این هفته وجود دارد شهادت رسول اکرم و امام حسن مجتبی در روز 28 صفر و شهادت امام رضا در روز 29 صفر است.

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2196206
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
278
776
33576
53254