پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهرمحمدآباد در خطبه اول در ادامه مباحث خطبه های قبل بیان داشتند، در نظام اخلاقی اسلام ارزش اعمال انسان به نیت است

و نیت نیز دارای مراتبی است؛ برخی کار را برای رهایی از آتش جهنم انجام می دهند و گروهی برای رسیدن به نعمتهای بهشتی و اندکی هستند که کار عبادی را فقط برای اینکه خداوند اهلیت ستایش و عبادت را دارد انجام میدهند.
هاشمی در ادامه افزود؛ پشتوانه نیت ایمان به خداوند متعال است. کسی که کار را برای رضایت خداوند انجام می دهد، باید به خداوند متعال ایمان داشته باشد. بنابر این مبنای ارزش در اسلام را می توان ایمان به خداوند و پیامبران الهی و روز قیامت بیان کرد.
خطبه دوم
امام جمعه شهر محمدآباد در خطبه دوم با توجه به مسائل روز کشور و بد عهدی امریکا در اجرای برجام و خروج آن از برجام بیان داشتند: آنچه برای نظام سلطه غیر قابل تحمل است، این است که انسان های مومنی وجود دارند که در برابر زورگویی های استکبار کوتاه نمی آیند و حاضر هستند در راه مقابله و مبارزه با دشمنان خداوند جان خود را فدا کنند.
این روحیه در ایران با انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی پیدا شد و مردم حاظر شدند برای اعتلای اسلام جان خود را فدا کنند و این روحیه به مردم منطقه نیز در حال سر

یان است. امروز مردم فلسطین، یمن، سوریه و ... حاضرند در راه مبارزه با مستکبرین جان خود را فدا کنند.
وجود چنین روحیه ای و توسعه آن به سایر مناطق برای مستکبرین قابل تحمل نیست و در برابر آن تمام قدرت و امکانات خود را به کار می برند تا آن را از بین ببرند. همه دشمنی های مستکبرین با نظام اسلامی و خط مقاومت در منطقه در همین راستا قابل ارزیابی است و از دشمنان اسلام و نظام اسلامی هم غیر از این انتظار نیست. ولی باید بدانند در نهایت همه تلاشهای آنها محکوم به شکست خواهد بود.
هاشمی در ادامه بیان داشت: همیشه در جامعه اسلامی افراد منافق و همسو با دشمنان اسلام بوده‌اند که به اسلام و مسلمانان ضربه زده اند. از اول انقلاب نیز این افراد به خاطر گرایش به غرب، همیشه در صدد بوده اند راه سلطه غرب بر کشور را هموار سازند.
در مذاکرات هسته ای نیز با گرایش به غرب و فریب افکار عمومی قرار داد و پیمانی به نام برجام را بر کشور تحمیل کردند که با خروج امریکا از آن مشخص شد که هیچ فایده ای برای ایران نداشت. بعد از خروج امریکا و شکست برجام هنوز هم حاضر نیستند اشتباه خود را بپذیرند و بیان می‌دارند که برجام را با کشور های اروپایی ادامه میدهیم و اصلا امریکا مزاحمی بود که دیگر وجود ندارد. اگر امریکا مزاحم بود چرا با او مذاکره کردید؟
هاشمی افزود: نظام اسلامی، نظام مقتدری است که جواب حیله گری ها و خصومتهای مستکبرین را خواهد داد.

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2012767
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
856
1937
16147
57870