پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهر محمدآباد در خطبه اول در ادامه مباحث گذشته راجع به نظام اخلاقی قرآن بیان داشتند:

از دیدگاه اسلام، کار اخلاقی و ارزشمند، کاری است که صرفا برای تحصیل رضای خداوند انجام گیرد. رضای خداوند مراتبی دارد و انسان ها به صور گوناگون در جست و جوی خدا هستند؛ این خواسته در ایشان شکل های مختلفی دارد. گاه رضای خداوند به این لحاظ که منشا پاداش اخروی یا به این لحاظ که منشا نجات از عذاب می شود، مورد توجه انسان است و انگیزه انجام دادن کارهایی به دست او خواهد شد؛ ولی گاهی هیچ یک از پاداش یا کیفر، مورد توجه وی نیست و انگیزه اش در انجام دادن کار، صرفا کسب خوشنودی خداود خواهد بود که این حقیقت، برای او مطلوبیت ذاتی دارد. چنین حقیقتی است که در اولیای خداوند تحقق می یابد و انگیزه کارها و عبادت های آنان است. از دیدگاه اسلام، حد نصاب ارزش اخلاقی کار آن است که برای رضای خداوند صورت پذیرد. به عبارت دیگر، مقوم ارزش اخلاقی کار این است که به منظور تحصیل خشنودی خداوند انجام گیرد.
هاشمی ادامه داد: تأثیری که نیت انسان روی کار و کار از رهگذر نیت در تکامل و رسیدن انسان به سعادت ابدی دارد، تأثیر حقیقی و تکوینی است، نه قراردادی. عمل بدون نیت در حقیقت، به کالبد مرده می ماند که ارتباطی با دل و روح فاعل نمی یابد و نتیجه‌ای نمی بخشد. رابطه اعمالی که در خارج انجام می دهیم با کمال نفس‌به وسیله نیت و انگیزه برقرار می شود. بنابراین، اگر در عملی نیت نباشد یا نیت صحیحی نباشد، آن عمل سبب کمال نفس نخواهد بود.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه دوم با گرامی داشت یاد و نام استاد شهید مطهری، روز معلم را به همه معلمین و کسانی که در راستای تعلیم تلاش می کنند تبریک گفتند. هاشمی در ادامه بیان داشتند: رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران بر اساس واقعیت ها گفتند: «دشمنان ما فهمیده‌اند که در جنگ سختِ نظامی طَرفی نخواهند بست......امروز اتاق جنگِ علیه ما،وزارت خزانه‌داری آمریکاست»
واقعیت این است که اگر وزارت خارجه آمریکا در پیشانی جنگ دیپلماتیک با ما قرار داشت، اما در خدمت نقشه اتاق جنگ اقتصادی در وزارت خزانه داری عمل می کرد و گاه نقش عملیات فریب را برعهده داشت. در همین پنج سال که دولت ما خیال می کرد راه رونق اقتصادی، حصول و اجرای توافق است، وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا سرگرم بستن راهای دور زدن تحریم ها و منصرف کردن کشورها از تعامل اقتصادی با ایران بودند. اما این طرف به غلط و دروغ ادعا می شد سایه جنگ را از سر کشور برداشتیم!
به خاطر دیپلماسی زدگی محض و غلبه این نگاه بسیط که با توافق محض و بدون حمایت از تولید داخلی و مدیریت واردات می توان به رونق اقتصادی رسید، از کارکرد تیم و ستاد اقتصادی دولت غفلت شد. در اصل در برابر وزارت خزانه داری، این طرف ستاد اقتصادی دولت، طفیلی دیپلماسی التماسی و راهبرد واردات چشم پرکن! قرار گرفت و فاقد نقشه و انسجام و همپوشانی عملیاتی بود.
اکنون یک تدبیر مهم، تجدید سازمان ستاد اقتصادی دولت در تراز اتاق فکر و فرماندهی و عملیات اقتصاد مقاومتی است.
بستن راه واردات کالاهای دارای مشابه داخی یا لوکس، سخت گیری در مقابل قاچاق چند ده میلیارد دلاری، عملیاتی کردن دیپلماسی اقتصادی در منطقه و جهان غیر غرب، کانالیزه کردن نقدینگی سرگردان و مخرب به سمت فعالیت های اقتصادی مولد و تضمین شده از سوی دولت، حساب کشی تولید محور از رفتار سوداگرانه بانک ها، عملیاتی کردن بودجه و حذف انبوه رانت‌های پنهان در زیرمجموعه دولت، از جمله تدابیری است که می تواند ضمن تقویت اقتصاد ملی، حربه‌های جنگ اقتصادی دشمن را کُند نماید.

.

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2012785
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
874
1937
16165
57870