پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهر محمد آباد در خطبه اول دعوت به تقوی را با اشاره به کلامی از امیر المومنین در خطبه 191 نهج البلاغه انجام دادند. حضرت می فرماید: اى بندگان خدا شما را به تقوا و پرهيزكارى سفارش مى‏كنم، زيرا كه آن حق خداوند بر شما است و تکلیفی است که انسان در برابر او دارد. از طرفی تقوی خود موجب حق انسان بر خداوند خواهد بود كه در پرتو آن استحقاق پاداش خواهد يافت. در ادامه حضرت می فرماید: براى رسيدن به تقوا از خداوند يارى جوئيد، و براى يافتن حق پاداش بر خداوند، از تقوا كمك بگيريد، زيرا پرهيزكارى امروز سپر بلا است و فردا راه رسيدن به بهشت، جاده تقوا واضح و روشن، و پوينده آن سود فراوان خواهد برد، و امانت دارش (خدا) حافظ آن خواهد بود.
هم خداوند متعال به انسان کمک می کند تا با تقوی باشد و هم در برابر تقوی به انسان اجر و مزد می دهد هم دردنیا و هم در آخرت. بنابراین رعایت تقوی و اهتمام به انجام واجبات الهی و ترک محرمات تجارتی پر سود برای انسان خواهد بود.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین در خطبه دوم با اشاره به 13 رجب میلاد با سعادت امیر المومنین را تبریک گفتند. همچنین با اشاره به 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی این روز را گرامی داشتند.
هاشمی در ادامه به سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی اشاره کردند و بیان داشتند:
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال، بازتاب های متفاوتی در میان افکار عمومی، نخبگان، رسانه ها و...داشته است.
به نظر می رسد در میان فرمایشات مهم رهبر انقلاب، دو محور مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشت. اول اینکه رهبر انقلاب در بیانات دیروز خود با ارائه آمار دقیق و مستند از خدمات جمهوری اسلامی به مردم ایران در 4 دهه گذشته که حوزه های مختلف معنوی مانند استقلال و امنیت، و مادی مانند کاهش فقر مطلق، عمومیت یافتن بهداشت و آموزش و... را شامل می گردد، خط بطلانی بر تبلیغات منفی و سراسر سیاهنمایی هزاران بلندگوی دشمنی که چشم طمع بر ثروت زیرزمینی ایرانیان دارند، کشیدند.
در 4 دهه گذشته همواره رسانه های دشمن که امروزه به صدها شبکه رسیده است، تلاش داشتند تا با مبالغه در مشکلات کشور، اذهان مردم را از مشاهده پیشرفتها و "داشته" های آنان و "آورده" های انقلاب اسلامی در زندگی فردی و اجتماعی ایرانیان منحرف کرده و فضایی سیاه، تاریک و ناامید از آینده برای آنان ترسیم کنند!
دوم ایشان با مرور تاکتیک های رسانه ای دشمن در چند سال اخیر، محور پروژه اصلی نظام سلطه در تقابل با نظام اسلامی را می توان در "ناکارآمد نشان دادن نظام دینی در اداره جامعه" ارزیابی کرد.
با مرور منظومه گفتمانی امام خمینی به عنوان معمار و بنیانگذار انقلاب اسلامی، این نتیجه حاصل می شود که عزم ایشان از انقلاب، به منصه ظهور رساندن این مساله بود که تمامی نسخه های غربی برای اداره یک جامعه جعلی می باشد و تنها نسخه اصلی که توانایی اداره جامعه و تامین توامان سعادت دنیوی و اخروی انسان ها را دارد، "حاکمیت دین" بر جامعه است.
کارآمد بودن دین در اداره جامعه بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی هست و بر همین اساس است که می توان فرمایش تاریخی امام مبنی بر اینکه "من به شما عرض کنم که اگر خدای نخواسته، خدای نخواسته اسلام در ایران سیلی بخورد، بدانید که در همه دنیا سیلی خواهد خورد؛ و بدانید که به این زودی دیگر نمیتواند سرش را بلند کند. این الآن یک تکلیف بسیار بزرگی است که از همه تکالیف بالاتر است، حفظ اسلام در ایران" را تفسیر کرد.
در این میان، مهم ترین ابزار دشمن برای "ناکارآمد" نشان دادن جمهوری اسلامی؛ بحث اقتصاد است
مشکلات اقتصادی که به دلایل متعددی از سوءمدیریت دولت های مختلف گرفته تا تحریم های دشمن و... دامنگیر کشور شده و مشکلات معیشتی مختلفی برای مردم رقم زده است.
اما رهبر معظم انقلاب اسلامی با نامگذاری سال جدید به نام "حمایت از کالای داخلی" و تشریح این مساله در بیانات خود در حرم رضوی، با دعوت مردم به استفاده از تولید ملی، یک طراحی چند لایه برای حل فوری مشکلات مردم با کمک خود مردم برداشتند.
با براه افتادن موج حمایت از تولید ملی، بسیاری از کارگاه های تولیدی که با مشکلات عدیده ای گریبانگیر هستند، مجددا در مدار تولید قرار گرفته و با بازگشت کارگران به کارخانه ها، مشکل اشتغال هم تا حدود زیادی حل خواهد شد و با پایین آمدن آمار بیکاری، بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی که خروجی بیکاری و مشکلات اقتصادی است، از بین می رود.
حل مشکلات اقتصادی موجب آن خواهد شد که بزرگترین حربه دشمن در ایجاد تقابل میان مردم و نظام، ناکارآمد شده و تیغ آنها برای در دست گرفتن افکار عمومی کندتر از پیش گردد.

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2012769
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
858
1937
16149
57870