پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه اول در ادامه مباحث خطبه‌های قبل به نظافت زن به عنوان عاملی در ایجاد سازگاری در محیط خانواده پرداختند و بیان داشتند:

از آنجا که لطافت و آراستگی زنان ودیعه ای الهی و عاملی موثر در جذب همسران به شمار می رود اولیای دین رهنمودهای بیشتری را درزمینه نظافت و زینت آنا ارائه کرده و موارد دیگری را نیز به آنچه درباره مرد و زن گفته شده برشمرده اند.
به عنوان نمونه: خوش بویی، از ویژگیهای است که هم برای مرد و هم برای زن پسندیده است، ولی به دلیل اهمیت بیشتر این ویژگی در زنان، آیین اسلام توجه ویژه ای به دلنشین بودن رایحه زنان داشته است. برخی موارد دیگری که در روایات به آن اشاره شده عبارت است از: آرایش دست، آراستن مو و استفاده از زیورآلات.
از جمله موارد نظافت زن که در وایات بر آن تأکید شده پوشش زیباست.
برخی زنان بهترین لباس خود را برای استفاده در مجالس و مراسم اخصاص می دهند و با ادعای احساس یکرنگی با شوهر، کمتر به پوشیدن آنها در برابر همسرتمایل دارند؛ اما بر اساس آنچه گذشت،از دیدگاه اسلام زن باید بهترین لباس خود را برای همسرش بپوشد. این اقدام ضمن آن که باعث جذب هرچه بیشتر مرد به همسر خود می شود و اورا به وی علاقه مند می سازد، زمینه ای فراهم می آورد که مرد چشم به زنان دیگر و آراستگی آنان ندوزد وهرگز در مقام مقایسه همسر خود با آنان بر نیاید و این به نوبه خود عاملی است که سازگاری همسران را بیشتر و زمینه تزلزل بنیاد خانواده را تاحدود زیادی از بین می برد.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهر محمدآباد در خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تشکر از مردم به خاطر حضور در نماز جمعه، مخصوصا کانون مکتب الصادق، باتوجه به در پیش بودن سال جدید؛ فرار رسیدن سال نو را تبریک گفتند و به دو نکته در این زمینه اشاره کردند. سنت بسیارنکویی که مردم در ایام نوروز دارند، صله رحم و دیدار از اقوام است که باید بر تقویت و بهتر انجام شدن آن در سال جدید اهتمام داشته باشیم.
نکته بعدی راجع به دست گیری ازخانواده های فقیر می باشد، کسانی که توانایی مالی دارند و می توانند، لازم است ازخانواده هایی که واقعا فقیر هستند دستگیری کنند.
هاشمی در ادامه به یکی از ترفندهای دشمن برای تضغیف و در نهایت سرنگونی نظام اسلامی اشاره کردند و بیان داشتند: دشمنان برای تسلط بر کشور اسلامی ما، در ابتدا در مسلمات دینی و انقلابی ما تشکیک می‌کنند و ذهن مردم ومخصوصا جوانان را آشفته می کنند تا بتوانند مردم را از همراهی نظام نا امید کنند.
به عنوان نمونه حجاب که یکی از مسلمات دینی است را مورد هجمه قرار می دهند که متاسفانه برخی مسئولین هم با آن همراهی می کنند، تا بتوانند مردم را به مقابله با این حکم مسلم اسلام وادارکنند.
عدم اعتماد به آمریکا و اذنابش که از مسلمات نظام اسلامی است و در طی سالیان متمادی تجربه شده است را مورد خدشه قرار می دهند، تا ملت ایران راضی شود که مسئولینش با آمریکا مذاکره کنند. و بعد از اینکه مذاکرات نتیجه ای نداد، در صدد القاء این مطلب هستند که رفع مشکلات منوط به مذاکره در مورد صنعت موشکی ایران و حضورش در منطقه است. این کار را دشمن بواسطه مزدوران داخلی انجام میدهد تا مردم ایران را قانع کنند، که مسئولین تن به این مذاکرات بدهند که البته برخی ازمسئولین نیز در زمین دشمن بازی می‌کنند.
همه ما وظیفه داریم بر مسلمات دینی و انقلابی تاکید کنیم و نگذاریم دشمن با خدشه در آن به اهداف و منافع خود دسترسی پیدا کند.

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2196199
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
271
776
33569
53254