پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام هاشمی در خطبه اول به یکی دیگر از عوامل سازگاری در محیط خانواده که نظافت و زینت است اشاره کردند و بیان داشتند:

نظافت و زینت لباس و بدن، از جمله اموری است که باعث پیوستگی هر چه بیشتر همسران می شود و زمینه را برای آرامش آنان فراهم می کند، همچنان که توجه نکردن به آن، دلزدگی و تنفر از یکدیگر و بدنبال آن ناسازگاری آنان را افزایش می‌دهد. این موضوع باعث شده است تا مسئله نظافت و آرایش جایگاه خاصی را در تعالیم اسلامی به خود اختصاص دهد و یکی از امور موثر در تحکیم نظام خانواده به شمار آید. پاکیزگی و نظافت، اهمیت خاصی در آیین اسلام دارد. امیرالمومنین علیه السلام در حدیثی ضمن دستور به رعایت نظافت و پاکیزگی، به بیان تاثیر ظاهری و باطنی آن می پردازند و می فرمایند: با آب خود را از بوی بدی که دیگران از آن اذیت شوند، نظافت کنید و بدان پایبند باشید. پس به درستی که خداوند از میان بندگانش، بنده ای را که هر کس کنارش بنشیند بینی خود را بگیرد، دوست ندارد. اسلام از سوی دیگر آراستگی مردان را نیز در جهت پاسداری از پاکدامنی همسران خود مورد تاکید و سفارش قرار داده است. حسن بن جهم می گوید: امام کاظم علیه السلام را دیدم که خضاب کرده بود. با تعجب پرسیدم : آیا خضاب کرده اید؟ حضرت پاسخ دادند: آری، اصلاح مرد، عفت زن را افزایش می دهد و زنان به سبب ترک اصلاح مردان به فساد کشیده می شود.
پیامبر اکرم نیز در حدیثی ضمن تاکید بر نظافت بدن و لباس، نقش آن را در سلامت ظاهری و باطنی خانواده تعیین کرده و فرمودند: لباس های را بشویید و موهای خود را کم کنید، مسواک بزنید و آراسته و پاکیزه باشید. پس به درستی که بنی اسرائیل چنین نکردند و در نتیجه زنانشان آلوده شدند.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، در ابتداء به مسئله کم آبی اشاره کردند و بیان داشتند: کشور ایران جزء کشور های کم آب است، علاوه بر آن چند سالی است کشور با خشک سالی مواجه شده است. در بین استان های ایران استان اصفهان از وضعیت بدتری برخوردار است. لذا لازم است مردم در مصرف آب صرفه جویی کرده، تا بتوان این مشکل و بحران را پشت سرگذاشت. اگر به بهینه استفاده کردن آب توجه نشود چه بسا آب شرب استان نیز با مشکل مواجه شود.
هاشمی در ادامه به میلاد بانوی بزرگ اسلام فاطمه زهرا اشاره کردند و ضمن تبریک این روز و روز زن و روز مادر بیان داشتند؛
فاطمه زهرا انسانی متعالی و برجسته ای است که شناخت آن برای ما انسان‌های معمولی امکان پذیر نیست. ما همین اندازه در مورد ایشان شناخت داریم که در کلام پیامبر اکرم و ائمه بدان اشاره شده است. سخنانی مثل اینکه، فاطمه زهرا سرور زنان عالم است یا سرور زنان اهل بهشت است که این عبارات حاکی از عظمت و کمالات حضرت می باشد.
هاشمی ادامه داد، فاطمه زهرا الگوی بسیار مناسب و متعالی برای زن مسلمان است و زنان ما باید سعی کنند اولا حضرت و سنت و سیره او را خوب بشناسند و سپس به آن عمل کنند.
اگر از این الگو غفلت شود، دیگران الگو های نامناسبی را معرفی می کنند و زن مسلمان را منحرف کرده و آن را از چهار چوبی که زن مسلمان باید در آن قرار بگیرد خارج می کنند.
ایشان در ادامه بیان داشتند:
امروز شاخصه زن غربی، مصرف گرایی، برهنگی و ابزاری برای شهوترانی مرد تبدیل شده است و دشمنان ما سعی دارند این فرهنگ غلط را در کشور اسلامی ما نیز رواج دهند و زنان مسلمان را گرفتار همان بلائی کنند که خود گرفتار شدند.
خطیب جمعه شهر محمد آباد افزود:
یکی از مسائلی که امروز مورد هجمه قرار گرفته حجاب و پوشیدگی زن در اجتماع است و برخی مطرح می کنند که چرا حجاب زنان باید اجباری باشد و چرا حکومت اسلامی درامر حجاب سخت گیری می کند، که باید گفت: بی حجابی و بد حجابی یک ناهنجاری و گناه اجتماعی است و حکومت اسلامی وظیفه دارد با اینگونه گناهان برخورد کند.
فلسفه تشکیل حکومت اسلامی اجرای احکام اسلامی در جامعه است، اگر قرار باشد حکومت نسبت به گناهانی که در جامعه انجام می شود، بی تفاوت باشد، فرقی با حکومت های غیر اسلامی نخواهد داشت.
ایشان در ادامه به زیاده خواهی های آمریکا و اروپا در بحث موشکی و حضور ایران در منطقه اشاره کردندو بیان داشتند:
آمریکایی ها و اروپایی ها با اینکه در بر جام برخی تعهدات را پذیرفتند در قبال امتیازاتی که ایران به آنها داد ولی متاسفانه آنها به این تعهدات عمل نکردند. این ناشی از زیاده خواهی و تکبر آنها و اعتماد بی جای ایران به آنها است و از طرفی ضعفهایی است که در متن برجام وجود دارد. امریکا و اروپا به این اکتفا نکردند، بلکه پا را فراتر گذاشته و خواهان مذاکره در مورد صنعت موشکی ایران و حضور آن در منطقه هستند و مدعی هستند، در این دو هم ایران محدودیتهایی را باید بپذیرد.
ایشان در ادامه بیان داشتند:

عجیب است که کشورهایی که در منطقه مانیستند و فاصله زیادی تا منطقه دارند، در منطقه ما آمده اند و مدعی هستند که ایرانی که جزء کشورهای منطقه است، برای حضور در منطقه باید از آنها اجازه بگیرد.کشورهایی که خودشان بمب اتم دارند، موشک دارند، و حتی آن را به برخی از کشورهای همراه خود در منطقه می فروشند، از ایران می خواهد که صنعت موشکی خود را طبق میل آن قرار دهد. این چیزی نیست جز زیاده خواهی و تکبر و راهی هم در برابر آن جزء مقاومت و ایستادگی نیست. با مذاکره و ضعف نشان دادن، دشمن روز به روز جسورتر و بی حیاتر می شود کما اینکه در قضیه بر جام همه آن را مشاهده کردند.

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2090666
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
950
1756
38994
55052