پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

بسمه تعالی
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه اول پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به یکی دیگر از عوامل سازگاری در محیط خانواده که زیبایی همسر است پرداختند و بیان داشتند:

بسیاری از افراد زیبایی همسر را عامل بسیار موثری در خوشبختی به شمار می‌آورند و آن را در آرامش و سازگاری خانواده بسیار مفید می دانند؛ البته این دیدگاه برخاسته از حس زیبایی دوستی انسان است که بر اساس آن، همواره یکی از ملاک های انتخاب همسر را زیبایی او می داند و هرچند این را به زبان نیاورد، به این ویژگی در گزینش بسیار توجه می کند.
منابع دینی همگام با حس طبیعی انسان، زیبایی را از ویژگی های مطلوب همسر دانسته و توجه به آن را سبب استحکام و دوام زندگی مشترک برشمرده است. به همین دلیل با اینکه تعالیم دینی مردان و زنان از نگاه به نامحرم باز داشته اند و آن را زمینه ساز ضعف ایمان به شمار آورده است، در عین حال نه تنها دیدن همسر آینده را مجاز دانسته، بلکه آن را از لوازم سازگاری در ازدواج دانسته است.
دلیل اهمیت دادن منابع دینی به زیبایی در انتخاب همسر آن است که زیبایی همسر باعث سرور، شادمانی و در نهایت آرامش فرد مقابل می‌شود. در روایات متعددی برخوردار بودن از همسر صالحی که مرد با دیدن او مسرور شود، بهترین فایده، برترین عطا، خیر دنیا و آخرت دانسته شده است. بدیهی است که زیبایی همسر نیز یکی از مهم ترین عواملی است که فرد را شاد می کند. حال اگر شرایطی پدید آید که زیبایی باعث خوشحالی همسر نشود و حتی به نگرانی او دامن زند، طبیعتا این گونه زیبایی ارزش لازم را ندارد و حتی در مواردی ضد ارزش تلقی می‌شود و به افراد توصیه می‌شود از ازدواج با چنین افرادی بپرهیزند.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین در خطبه دوم پس از دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و تشکر از حضور مردم مخصوصا دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی با اشاره به رحلت ام البنین سلام الله علیها، به همه نمازگزاران تسلیت گفتند.
هاشمی در ادامه به جایگاه ایران در منطقه اشاره کردند و بیان داشتند:
ایران امروز در نقطه‌ای ایستاده که دستکم هزار سال در چنین نقطه‌ای نبوده است. این جایگاه محصول کمک برادرانه به کشورها، دولت‌ها و ملت‌های منطقه بوده است و صد البته پیش از آن هم «پیام انقلاب اسلامی» اقتدار بخش ملت‌ها و کشورهای منطقه بوده است. در این بین دشمن‌ترین دشمنان انقلاب اسلامی به این موضوع اعتراف می‌کنند اما با ادبیات خودشان. مثلاً بنیامین نتانیاهو اعتراف می کند که ایران به مثابه «ببری مهاجم» بر منطقه سیطره یافته است و دونالد ترامپ می‌گوید ایران برخاسته و با تکیه بر سابقه تمدنی‌اش در حال گسترش خطرناک در منطقه است.
خب سؤال این است که آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی، دولت سعودی و بطور کلی غرب باید چکار کند. راه‌های زیادی در عرصه‌های مختلف وجود دارند ولی طبعاً در اینجا منظور راه‌هایی است که ضریب تحقق آن بالا تلقی گردد.


آمریکا و بقیه چه به انفراد و چه به اجتماع قادر نیستند با حمله نظامی، ایران را از صحنه خارج نمایند چون ایران از نظر نظامی قدرتمند است و می‌تواند به گونه‌ای از خود در برابر تهاجم دفاع کند که حمله به ایران برای مهاجم صرف نداشته باشد. یک راه دیگر اقدامات اقتصادی است که حسب تجربه، به خودی خود منتهی به خارج شدن ایران از صحنه نمی‌شود و اقدامات محدود کننده آمریکایی علیه اقتصاد ایران نیز در حدی نخواهد بود که ایران را به عقب برگرداند. کار روی یک جناح خاص در ایران نیز اگرچه مغتنم است اما مردمی که در ایران پای کار نظام سیاسی ایستاده‌اند، آنقدر زیادند که هیچ جناحی قادر نخواهد بود، آنگونه که آمریکا و... می‌خواهند «ایران» را از صحنه خارج نمایند البته آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی ترکیبی از همه این‌ها را به کار می‌گیرند و در آن درنگ نمی‌کنند. با نگاهی به قضایای یکی دو سال اخیر و بخصوص قضایایی که در این دو ماهه شاهد بوده‌ایم می‌توانیم بگوئیم دشمن به فرمول جدیدی در مواجهه با ایران رسیده است: فشارهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی را ادامه می‌دهیم و خیابان‌های ایران را به کمک می‌گیریم تا دنیایی که ایران را قدرتمند می‌دید، «ایران در حال تغییر» را به تماشا بنشیند و به ما برای تشدید فشارها به نظام جمهوری اسلامی بپیوندد.
هاشمی در ادامه به برخی ضعفها که در بعضی مسئولین وجود دارد اشاره و در چند مرحله به بیان آن پرداختند:
اول بودجه نهادهای فرهنگی را که مسئولین دولتی نوشته بودند منتشر کردند در حالی که دنبال افزایش چشمگیر نرخ سوخت و حذف گسترده یارانه مردم بودند آن هم در حالی که بسیاری از مردم بابت بیکاری و مشکلات اقتصادی ناراضی بودند.
بعد که دولت صدای نارضایتی مردم را نشنید و مجلس هم صدای موکلانش را به گوش دولتمردان نرساند، خود مردم فریاد نارضایتی‌شان را در فضای مجازی و حقیقی بلند کردند؛ ولی دولتی‌ها آن را دسیسه خواندند و بعضا هم انکار کردند.
آشوبگران که بعضا از سوی منافقین و سعودی‌ها تغدیه می‌شدند به میدان آمدند و حین تخریب، شعارهای ساختارشکن دادند، گفتند همین صدای مردم است و نظام باید آن را بشنود و به این طریق کوشیدند برای مطامع حزبی خودشان چانه‌زنی کنند.
اما مردم با حضور میلیونی خود در همه کشور بساط آشوبگران را جمع کردند، هر چند اکثر مردم بابت مسائل اقتصادی و تبعیض از مسئولان کشور و نه از سیاست‌های کلی نظام ناراضی بودند.
رهبرانقلاب در پاسخ به مردم خواندن آشوبگران و صدای مردم نامیدن شعارهای ساختارشکن‌شان، گفتند مردم را درست بشناسید و این که فرمودند مردم چند روز دیگر با یک حضور تماشایی خود در ۲۲ بهمن حرفشان را خواهند زد.
در حالی که برای سخنرانی مراسم ۲۲ بهمن حضور یافتند و در حالی که سیل جمعیت علاقمند به انقلاب را از بالا می‌دیدند آن حضور را نادیده گرفتند و کشور را دچار بن‌بست خواندند و رفراندوم را معیار دانستند.

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2090602
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
886
1756
38930
55052