پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

حجت الاسلام والمسلمین کوهگرد خطبب نمازجمعه شهرمحمد آباد درخطبه اول ضمن توصیه نمازگزران به تقوای الهی بااشاره به آیه ۴ سوره فتح

از برکات ارتباط با خداوند راایمان وآرامش قلبی مومنیین بیان کردند .
ایشان با اشاره به اینکه رذائل اخلاقی باعث ازبین رفتن ایمان انسان می شود به صفت حسددروجود انسانها پرداخت وبااشاره به حدیثی از امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند : حسدراس تمام رذائل اخلاقی می باشد که اگرمدیرت نشود انسان را به تباهی می کشاند.
حاج آقا کوهگرد با اشاره به حدیثی ازامام صادق (ع)‌ فرمودند :
اصولِ ايمان سه اصل است : 1 ـ روزي دادن به گرسنه 2 ـ ديدن و زيارت كردن برادران
3 ـ نماز شب ! يعني اگر كسي اين سه تا رو نداشته باشه ، مؤمن نيست ! بلكه يه تهجد و ايمانِ ظاهري داره كه هيچ نفع و سودي به حالش نداره ! و امام صادق (ع) در ادامه مي فرمايند : كه اصولِ كفر سه اصل است :
1 ـ كبر 2 ـ حرص 3 ـ حسد
اينها اصول كفر هستند . هر كس يكي از اين سه اصل در وجودش هست ، كافره !
خطیب نماز جمعه محمدآبادبااشاره به نشانه های حسد فرمودند:
يكي از نشانه هاي فرد حسود غيبته - آدمِ حسود اهلِ غيبته ! اهلِ خراب كردنِ بقيه است ! اهلِ زير پا روفتنه ! اهلِ زمين زدنه ! اهلِ عيب جوييه ! اهل آبرو بردنه !

ایشان یکی دیگر از نشانه های شخص حسود را شماتت بیان کردند وافزودنداین شخص 24 ساعته ، اين فكش كار مي كنه براي شماتت كردن و سرزنش كردن مردم طوری که خودش را بهتر از دیگران جلوه می دهد وبرای کار دیگران هیچ ارزشی قائل نیست.

حجت الاسلام کوهگرد درخطبه دوم بااشاره به ورود به چهلمین سال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرمودند:
ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی تجربه می‌کنیم که دشمنان انقلاب، عمری چند ماهه برای آن پیش‌بینی می‌کردند و طی این مدت هم، آنی از نقشه کشیدن برای براندازی این نظام منصرف نشدند و به‌رغم ادعاهای اخیرشان، همچنان برای ساقط کردن این نظام یا به قول خودشان تغییر رفتار آن، ظاهرا طرح نو درمی‌اندازند.
ایشان اشاره داشتندآنچه این نظام را در نظر دشمنانش، باابهت و مقتدر و در نتیجه آنها را نگران کرده است درست همان‌هایی است که همین نظام را در نظر دوستانش عزیز و محبوب و آنها را دل‌بسته این انقلاب کرده است و اینها چیزی نیست جز آرمان‌های انقلاب اسلامی و کارآمدی‌های برآمده از انقلاب.
خطیب نماز جمعه به ویژگیهای دیکر انقلاب اشاره کردند وفرمودند: از ویژگی‌های دیگر این انقلاب، تازه و با طراوت ماندن آرمان‌های آن به‌رغم گذشت بیش از سه دهه و تلاش‌های بسیار برای تغییر یا کمرنگ کردن این آرمان‌ها از سوی دشمنان دانا و مصمم از سویی و دوستان نادان و سست اراده از سوی دیگر است.
حاج آقا کوهگرد فرمودند مراقبت از این آرمان‌ها وظیفه‌ای است که بیش و پیش از همه رهبری نظام و به تبع ایشان نیرو‌های انقلابی و مردم برعهده دارند و تاکنون به نحو شایسته‌ای این مهم انجام شده و کماکان ادامه پیدا خواهد کرد و رمز مخالفت‌ها، کینه‌توزی‌ها و حمله‌ها به رهبری و نیروهای انقلاب و مردم حاضر در صحنه را نیز در همین نقطه باید جستجو کرد.
حجت الاسلام کوهگرد خطیب نماز جمعه شهرمحمدآباد اشاره داشتند «استقلال» از جمله مهم‌ترین آرمان‌هایی است که انقلاب اسلامی در کنار «آزادی» و «جمهوری اسلامی» از ابتدا آن را مطرح کرده و ملت بزرگ ایران در راه تحقق و حفظ آن خون دل‌ها خورده و هزینه‌ها پرداخت کرده است.
ایشان اشاره کردند که استقلال سیاسی، استقلال اقتصادی، استقلال فرهنگی، استقلال علمی و... همگی نه به معنای بستن درها و کشیدن دیوار به دور کشور که نه ممکن است و نه مطلوب، بلکه به معنای شناخت ظرفیت‌های داخلی، استفاده بجا از آنها و توسعه این ظرفیت‌ها و تعامل سازنده و نه منفعل با دیگرانی است که اولا دارای ظرفیت‌های قابل استفاده هستند و دوم این که تعامل با آنها هزینه‌های مضاعف دیگر مثل نفی عزت و کرامت ملی را به دنبال ندارد.
خطیب نماز جمعه با اشاره به نقشه دشمن افزودند: دشمن دنبال اهداف کوتاه‌مدّت میان‌مدّت و بلند‌مدّت است.
ایشان هدف کوتاه‌مدت دشمن را به هم زدن امنیت_کشور عنوان کردندوافزودند ایجاد آشوب و فتنه در کشورازاهم برنامه های آنها است
کوهگرد هدف میان‌مدت دشمن را مسئله‌ی اقتصادی بیان کردندوافزودندمسئله‌ی معیشت مردم و اقتصاد بایستی حرکت نکند، معیشت مردم بایستی لنگ بماند، کار و تولید باید در کشور پایین بماند، بیکاری باید به‌عنوان یک بلا در کشور عمومیّت پیدا کند،
مردم بایستی از جمهوری اسلامی و از نظام اسلامی به‌خاطر مشکلات معیشتی ناامید و مأیوس بشوند.
خطیب نماز جمعه هدف_بلند‌مدت دشمن را، اصل نظام اسلامی برشمردند وافزودند:
دشمن یک روزی صریحاً می‌گفتند که نظام اسلامی باید از بین برود؛ بعد دیدند این حرف، حرفی است که به ضررشان تمام میشود و اوّلاً، نمی‌توانند و در آن می‌مانند و آبرویشان پیش طرف‌دارانشا

ن، دولت‌های وابسته و مزدورشان در دنیا میرود؛
لذا آمدند این را تعدیل کردند و گفتند: تغییر رفتار جمهوری اسلامی وامروز این مهمترین ایده دشمنان است ومردم با حضور خود درصحنه ها وخصوصا در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نشان دادند که دشمن همیشه خواب های آشفته می بیند وهیچ غلطی نمی توانند بکنند.

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2090618
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
902
1756
38946
55052