پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه


یسم الله الرحمن الرحیم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه اول نماز پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی به ادامه بحث تدبیر و مدیریت مرد در ایجاد سازگاری در محیط خانواده پرداختند و بیان داشتند:

یکی از مصادیق مدیریت مرد سکوت در برخی از موارد است. محیط خانواده به گونه ای است که نمی توان همیشه با استدلال و برهان مسائل را حل کرد. در مواردی باید در برابر برخی از ناملائمات سکوت کرد و با آنان کنار آمد.
از دیگر مصادیق آن است که عزتمندی مرد در ذهن زن مستدام باقی بماند و زن در برابر مرد تواضع داشته باشد. اینکه مرد در محیط خانواده عزتمند باشد و مدیریت خانواده به عهده او باشد برای رضایتمندی زن و دوام سلامت او موثر خواهد بود.
خطبه دوم
امام جمعه شهر محمدآباد در خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و تشکر از حضور آنها در نماز جمعه با اشاره به راهپیمایی روز 22 بهمن بیان داشتند: حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی باعث شد همه تلاشهای دشمن در مأیوس کردن مردم نقش بر آب شود. ماهها بود که صاحبان رسانه های معاند تبلغ کرده بودند و بعد از اغتشاشات امیدوار شده بودند که مردم حضور کم رنگی در 22 بهمن خواهند داشت؛ ولی مردم آنها را نا امید کردند. مردم شهر محمدآباد نیز حضور پرشوری در این راهپیمایی داشتند که قابل تقدیر است.
هاشمی در ادامه به شهادت حضرت زهراء علیها السلام اشاره داشتند و بیان داشتند: در مراسماتی که برای اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود باید به چند نکته توجه داشت؛
اول رعایت اخلاص در عمل است. آنچه مهم است و اهل بیت از ما می خواهند این است که هیچ انگیزه ای در برپایی این مراسمات جزء احیای معارف اهل بیت نداشته باشیم.
نکته دوم که باید به آن توجه داشت اینکه مبادا بخاطر برپاییی این مراسمات دچار تکبر شوم و گمان کنیم که این ما هستیم که خدمتی برای اهل بیت انجام داده‌ایم و دچار منت بر خدا و اولیای الهی شویم.
نکته سوم آنکه باید هدف از همه این مراسمات هدایت‌گری باشد. برای تحقق این هدف باید از کسانی که راه بلد هستند استفاده کرد.
و نکته آخر اینکه اگر در برپایی مراسمات و جلسات دینی انحرافی وجود داشت باید اصلاح کرد.

 

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2090647
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
931
1756
38975
55052