پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه


خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهرمحمدآباد در خطبه اول پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به یکی دیگر از عوامل سازگاری در محیط خانواده که عبارت است از تدبیر و مدیریت پرداختند و بیان داشتند: یکی از عوامل سازگاری تدبیر مرد برای ایجاد زمینه های مناسب سازگاری و از بین بردن زمینه های نامناسب آن است. معروف است که پیشگیری همواره بر درمان مقدم است به همین دلیل در آیین اسلام بر این امر توجه خاصی شده و مرد وظیفه دارد با مدیریت درست زمینه حرکت خانواده به سوی آرامش و سازگاری هرچه بیشتر را فراهم سازد.
بخشی از زمینه‌های مولد سازگاری که به حسن تدبیر و مدیریت مرد بستگی دارد، عبارت است از:
1-ایجاد حریم
یکی از ویروس های خانمان سوز در میان خانواده ها، پیدا شدن ذهنیت های منفی در وجود همسران است که در پی حرکات و فعالیت های مشکوک ایجاد می شود. برای مقابله با این ویروس و تثبیت آرامش در زندگی لازم است شک زدایی کنیم. این امر فقط در صورتی محقق می شود که فضاهای جذب و کشش در محدوده خاص قرار گیرد و ازاختلاف بی مورد زنان و مردان جلوگیری شود.
2-مهار هیجان
نه تنها درباره ارتباط میان زنان و مردان باید تدبیری اندیشید و حریمی برپا کرد، بلکه باید از عواملی که باعث می شود زنان فضای بیشتری برای تحریک پیدا کنند جلو گیری کرد.
3-موعظه
در مواردی که به ناچار با زمینه های فساد روبه رو می شویم و تلاش های ما برای حذف آن به نتیجه نمی رسد، باز وظیفه داریم از فساد پیشگیری کنیم. حال که فضا نا سالم است، اجازه ندهیم همسرمان به صورت عادی با آن خو بگیرد؛ بلکه همواره زشتی کار را بنمایانیم و او را به کارهای نیک سفارش کنیم.
4-کم کردن انتظارات
بی شک یکی از عوامل سازگاری همسران، ایجاد یک زمینه روحی در زنان است تا توقعات آنان در امور دنیایی به حداقل ممکن کاهش یابد. چنانچه این زمینه فراهم شود، به بهترین راه چاره که پیشگیری است، دست یافته ایم.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهرمحمدآباد در خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تشکر از حضور مردم در نماز جمعه مخصوصاً دانش آموزان مدرسه نرجس خاتون با اشاره به دهه فجر و تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به دو خصوصیت و ویژگی نظام اسلامی پرداختند و بیان داشتند: خصوصیت اول اسلامی بودن این نظام است. نظام ما بر پا شد برای اینکه اسلام و احکام آن در سطح اجتماع و حکومت به اجرا در آید. با انقلاب اسلامی دین به عرصه حکومت پا نهاد و انقلاب اسلامی در صدد است معارف الهی و احکام اسلامی را در سطح جامعه در همه زمینهها اجرایی کند. لذا بر همه دلسوزان نظام لازم است برای حفظ انقلاب و تقویت آن به تقویت ایمان و التزام جامعه به احکام بپردازند.
خصوصیت دوم انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است. این نظام مبتنی بر حمایت مردم است و قدرت خود را از مردم دریافت می کند. لذا مسئولان نظام لازم است تمام همت خود را برای خدمت به مردم به کارگیرند. مسئول در نظام اسلامی هیچ شأنی غیر از خدمت به مردم ندارند.

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2012809
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
898
1937
16189
57870