پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه اول به یکی دیگراز عوامل سازگاری در محیط خانواده پرداخته و بیان داشتند: همچنان که اظهار مهر لازمه زندگی و باعث صفا بخشیدن به آن است، گاه لازم می‌شود که ناراحتی نیز به همسر اعلام شود تا او از شیوه نا درست خویش دست بردارد و زندگی مجددا به مسیر درست و آرامش خود بازگردد. اظهار قهر آثاری دارد که به برخی از آنها اشاره می شود.
تلاش به منظور جلب رضایت
اظهار قهر گاهی به صورت خشم و غضب است. نتیجه این خشم اگر به جا و به موقع باشد و درحد صحیح اعمال شود، آن است که طرف مقابل را برای جلب رضایت دیگران به تکاپو وا می‌دارد: البته همسری که چنین به تکاپو افتد، نمونه‌ای از بهترین همسران به شمار می‌رود.
توجه به تکالیف در قبال همسر
اظهار نا خشنودی به همسری که به وظایف خود بی توجه است، سبب می شود تا او به خود آید و با چشیدن ثمره تلخ این بی توجهی، مسیر خود را تغییر دهد و به وظایف خود عمل کند.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به در پیش بودن شهادت حضرت زهرا بیان داشت: این بانوی بزرگ اسلام الگوی بسیار بزرگ و مناسبی برای زنان مسلمان است. انسان برای رشد و ترقی علاوه بر داشتن آگاهی نسبت به کمال، باید الگوهایی هم در این زمینه داشته باشد تا با اقتداء به آنها طی مسیر کمال و تعالی امکان پذیرتر باشد. خوشبختانه در اسلام ما الگوهای خوبی داریم که پیامبراکرم و اهل بیت آن حضرت می‌باشند. باید توجه داشته باشیم اگر ما از این الگوها دست برداریم و از آنها غفلت کنیم، دشمنان ما برای ما الگوهای جعلی و دروغین معرفی می‌کنند و جامعه اسلامی ما را به انحراف می کشند.
هاشمی در ادامه به در پیش بودن دهه فجر اشاره کرده و بیان داشت: انقلاب اسلامی یک نعمت الهی است که خداوند متعال آن را در اختیار ما قرار داده است که باید قدر آن را دانست. با پیروزی انقلاب اسلامی یک عرصه جدیدی برای ملت ایران باز شد و آن مقابله با ظلم و ستم و استبداد بود. قبل از انقلاب هم اسلام بود و مردم مسلمان بودند؛ ولی مبارزه با کفر و ظلم و استبداد وجود نداشت. بعد از انقلاب این عرصه برای ملت ما باز شد که اگر خوب از آن استفاده کنیم هم باعث عزت و سربلندی دنیای ما می شود و هم آخرت. در نظام اسلامی همه ما باید در صدد باشیم تا وظیفه خود را تشخیص دهیم و به نحو مطلوب به آن عمل کنیم و در این راستا وظیفه مسئولین سنگین‌تر است. اگر همه ما مخصوصا مسئولین در پی تشخیص وظیفه و انجام آن و خدمت به این نظام اسلامی باشیم، نه اینکه طلب کار نظام و در فکر منافع خود؛ هم نظام اسلامی به اهداف خود خواهد رسید و هم ما در این راستا مأجور خواهیم بود.

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2012777
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
866
1937
16157
57870