پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهرمحمدآباد در خطبه اول به یکی دیگر از عوامل سازگاری در محیط خانواده پرداخته و بیان داشتند:

یکی از عوامل موثر در سازگاری و رفع تنش این است که همسران به یکدیگر نه سخن ناپسند بگویند و نه ناپسند بگویند. محتوای سخن و کیفیت ادای آن، هیچ یک نباید ناپسند باشد.
خوش زبانی پیامدهای متعددی دارد که از جمله آن صفای زندگی است. خوش زبانی باعث طراوت و شادابی زندگی است؛ به زندگی روح می بخشد و آن را از خمودی و بی معنایی می رهاند. بد زبانی است که زندگی را تیره می‌کند و صفای آن را از بین می‌برد.
امنیت و مسالمت از دیگر آثار خوش زبانی است. از ویژگیهایی یک زندگی مطلوب، وجود امنیت و آرامش خاطر است. انسان همیشه می‌خواهد مطمئن باشد و در زندگی چیزی اورا تهدید نکند. پسندیده سخن گفتن هم، امنیت خاطر به وجود می‌آورد، هم زندگی مسالمت آمیز را فراهم می‌سازد.
عزتمندی از دیگر آثار خوش زبانی است. از نعمت هایی که همه به دنبال آن هستند عزت است. همه می‌خواهند در برابر دیگران سربلند باشند. از جمله عواملی که باعث عزت می شود خوش زبانی است.
عاقبت به خیری از دیگر پیامدهایی خوش زبانی است. چه بسا افرادی که کارهای خوب انجام می‌دهند؛ اما نگران عاقبت به خیری خود هستند، اینان در ارزشیابی رفتارهایشان ارزش های مثبتی را می‌بینند، ولی نگرانند. یکی از رفتارهایی که زمینه این نعمت بزرگ را فراهم می‌کند و در دنیا و آخرت مارا به این مقصد خیر رهنمود می سازد، پسندیده سخن گفتن است.
خطبه دوم
امام جمعه شهر محمدآباد در خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به برخی نکاتی که در سخنرانی رهبر معظم انقلاب در 19 دی وجود دارد پرداخته و بیان داشت: باید توجه داشت که ایران اسلامی امروز در برابر کفر و ظلم جهانی قرار دارد. ملت ایران امروز در جبهه بزرگ همه جانبه علیه استکبار مشغول جهاد است و این عزتی است که شامل حال ملت است ایران شده است. این مقابله قطعا هزینه هایی به همراه دارد که ملت باید تحمل کنند. امروز ملت ایران عزتمند است و همه آن را به خاطر مبارزه و مقابله با کفر و ظلم به دست آورده است.
نکته دوم راجع به اغتشاشات اخیر است که باید گفت برنامه ریزی و مدیریت آن کار آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بود. بودجه آن را برخی کشورهای عربی تأمین کردند و پادوهای آنان منافقین بودند.
نکته دیگری که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود به آن اشاره کردند، خطاب به آمریکاییها بود و اینکه تقاص ضرری که در این اغتشاشات به ملت ایران وارد کردند را خواهند داد.
مطلب بعدی اینکه عده ایی از مردم در این حوادث اخیر مطالباتی به حقی داشتند که باید شنیده شود و مسئولین تمام تلاش خود را به کار ببرند تا آنها را حل کنند. امروز کشور ایران دارای ضعف ها و مشکلات اقتصادی هست که باید با برنامه ریزی صحیح رفع شود. آخرین نکته اینکه ایشان در جواب کسانی که می‌گویند چرا رهبری تذکر نمی‌دهد فرمودند، رهبری بارها به مسئولین راجع به حل مشکلات اقتصادی تذکر داده اند؛ هم به صورت عمومی و هم خصوصی.
و اینکه باید توجه داشت که مسئولین به وسیله خود مردم انتخاب می شوند و مردم باید در انتخاب دقت کنند و کسی راکه مردم انتخاب می‌کنند رهبری حمایت می‌کند.

 

 

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2090540
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
824
1756
38868
55052