پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه اول پس از دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به یکی دیگر از عوامل سازگاری در محیط خانواده پرداختند

و بیان داشتند: در منابع دینی از خوشرویی به عنوان عاملی تاثیر گذار در آرامش و سازگاری اجتماعی از جمله خانواده نام برده شده است. از سفارشهای رسول اکرم ص است که فرمودند: با برادران دینی با روی گشاده روبرو شوید. وقتی با افراد جامعه دینی که از آنان به برادر دینی تعبیر می شود، باید با چهره ای باز و دور از گرفتگی و خشم و اندوه روبرو شد، حکم مواجهه در محیط منزل با همسر به خوبی روشن می شود.
گشاده رویی و خوشرویی آثاری به همراه دارد که از جمله آن کینه زدایی است. کینه زدایی، یکی از آثار معجزه آسای گشاده رویی است. بر طرف ساختن کینه هایی که به تدریج در درون فرد رسوخ کرده، کاری بسیار سخت‌است، اما مواجه شدن با روی گشاده به مثابه دارویی کار آمد است که کینه‌های سخت و دیرینه را به راحتی از بین می برد.
از دیگر آثار خوشرویی پایان دادن به دشمنی‌هاست. کار آمدی گشاده رویی منحصر به زدودن کینه‌های باطنی نیست؛ بلکه علاوه بر آن کینه هایی را درمان می کند که ظاهر شده و شکل دشمنی به خود گرفته است. ایجاد الفت و محبت از دیگر آثار خوشرویی است. گشاده رویی علاوه بر آن که کینه و دشمنی را می زداید، الفت و محبت دیگران را نیز جلب می‌کند. بدیهی است که الفت و محبت از مهمترین عواملی است که به سازش و آرامش همسران می انجامد.
تقرب به خداوند از دیگر آثار خوشرویی است. آثار خوش رویی، منحصر در آثار اجتماعی نیست؛ بلکه مهم ترین محصول آن به خود فرد تعلق می گیرد و این محصول نزدیکی به خداوند است. از آنجا که حفظ پیوند های اجتماعی و از جمله پیوند خانوادگی، از مهمترین تاکیدات خداوند متعال است، فردی که با مردم و اعضای خانواده با روی گشاده مواجه می شود، به فرمان حضرت حق توجه کرده و زمینه تقرب خود را فراهم ساخته است. فرجام نیک از دیگر آثار خوشرویی است. خوشرویی بهره دنیوی و اخروی رابرای فرد به ارمغان می آورد و علاوه بر همراه کردن زندگی این جهان با شادکامی، آرامش و محبت، در آخرت نیز باعث حظ و بهره فراوان میشود.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی در خطبه دوم نماز جمعه با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی علیه آشوبگران و فتنه گران و همچنین حضور آنها در نماز جمعه به اغتشاشات این چند روزه اشاره کردند و بیان داشتند: امروز قدرتهای جهانی بخاطر تکبر و نخوتی که گرفتار آن هستند، نه اجازه می دهند و نه برای آنها قابل تحمل است که کسی بر خلاف رویه آنها عمل کند. ولی انقلاب اسلامی ایران تنها کشور و انقلابی است که از زمان شکل گیری تا کنون در برابر مستکبرین جهانی و امریکا ایستاده و زیر بار ظلم آنها نمی رود و در برابر توطئه ها و فشارهای آنان مقاومت می کند. قدرتهای جهانی از همه قدرت و توانایی خود استفاده کرده‌اند و می‌کنند برای اینکه این نظام و انقلاب را ازبین ببرند. چند سالی است که کشور گرفتار حصر اقتصادی و از طرف مستکبرین جهانی مورد تحریم قرار گرفته و هدف آنها هم آن است که مردم را از نظام اسلامی جدا کنند. فتنه هایی که از اول انقلاب تا کنون بوجود آمده همه از طرف آنها طراحی شده برای نابودی نظام اسلامی. دشمنان ما از نقاط ضعفی که در کشور وجود دارد استفاده می کنند و با فریب افراد اندکی به زعم خود در پی سرنگونی انقلاب اسلامی هستند. حوادث اخیر نیز در همین راستا قابل عرضیابی است. در چنین حوادثی آنچه لازم است و از بین برنده توطئه مستکبرین است، وحدت و همدلی مردم و مسئولین است و همین عامل از اول انقلاب تا کنون این نظام را حفظ کرده است.
از طرفی لازم است مسئولین با برنامه ریزی صحیح و عزم و همت والا به رفع مشکلات اقتصادی کشور و مردم پردازند.

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

2090661
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
945
1756
38989
55052