پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد
امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) :
” از تاریخ عبرت بگیرید زیرا دوران 8 سال دفاع مقدس یکی از برجسته ترین فرازهای تاریخ پرشکوه اسلامی است که با مقاومت رزمندگان اسلام بزرگترین افتخار را برای ایران اسلامی به ثبت رساند و آرزوی اشغال حتی یک وجب از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر دل دشمن گذاشت ”
« هفته دفاع مقدس گرامی باد »
فرازی از وصیتنامه شهید عبدالله میثمی
دشمنان ما تمام کوششان این است که ما را از صحنه کنار بزنند و بهترین تشکل ما برای نمایش ، حضور مردم در صحنه نماز جمعه های ماست ؛ و اینها در صدد آن هستند که این اجتماعات خدایی - سیاسی را از ما بگیرند .
شادی ارواح طیبه شهدا صلوات
 
خطبه های 94/06/20 :
خطیب موقت شهر محمدآباد حاج آقا کوهگرد در خطبه های نماز جمعه مورخ 94/06/20 به موارد ذیل اشاره کردند :
از مباحث مهم در مسائل اجتماعی دوستیها و روابط با دوستان می باشد.
نكته مهم در این میان، تأثیر بسیار زیاد دوست بر شخصیت انسان است . از منظر قرآن دوست خوب دارای خصوصیاتی است : 1- ایمان 2- احترم به مقدسات و مسائل دینی 3- راستگویی 4- دوستی دو طرفه .
در خطبه دوم ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی مناسبتهای مهم در پیش رو را اشاره کردند که از آن جمله می توان سفرحجه الوداع پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) را برشمرد . ایشان در این زمینه افزدند : شاخصه مهم در آخرین سفرپیامبربه خانه خداوندمتعال معرفی جانشین خود وانتصاب امیرالمومنیین علی علیه السلاماست .ولايت و خلافت، بزرگترين لطف خداوند متعال مي باشد كه خطابه ي غدير بيان كننده ي اين دستور الهي است.
تکلیف گرایی و اتکا به ولایت مطلقه فقیه شاخصه اصلی حکومت مردم سالاری دینی است .در عصر فقاهت ماموریت اصلی رهبران دینی و الهی تبیین و تبلیغ و ابلاغ دستورات الهی به مردم و اجرای دستورات الهی در قالب حکومت دینی و الهی است. مروز کلام ولایت فصل الخطاب است
.
در مورد قضیه برجام ؛ حضرت آقا فرمودند:از ابتدا ما تأکید داشتیم که تحریم ها باید برداشته شوند و نه تعلیق.اگر قرار است تحریم ها برداشته نشود، پس معامله ای هم در کار نخواهد بود، بنابر این باید تکلیف این موضوع مشخص شود.مصلحت نیست، مجلس شورای اسلامی از موضوع بررسی برجام کنار گذاشته شود.
رهبر انقلاب باتأکید براینکه روحیه انقلابی گری بعنوان یکی از راه های قوی شدن ملت ایران در برابردشمن است: فرمودند
مسئولین کشور جوانهای انقلابی راگرامی بدارند
رهبری فرمودند: شورای نگهبان چشم بینایمردم و نظام، در انتخابات است. آنهائی که خود از کانال شورای نگهبان آمده اند امروز شورای نگبان رامی کوبند در حالی که اگر شورای نگهبان نبود دولت های قبلی به آنها اجازه نمی دادنن الان در این مقام باشندنکته مهمی که نور امید در دل دوستان آفرید ولرزه به اندام دشمنان این است که
(اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید)

خطبه های   94/06/27 :
امام جمعه حاج آقا هاشمی در خطبه اول و در ادامه سلسله مباحث اخلاقی به تشریح صفت تواضع در مقابل تکبر پرداختند و ابراز کردند :آنچه که شایسته انسان مؤمن است تواضع در برابر خداوند متعال و بندگان خداست. تواضع روح اعمال عبادی مؤمنان است .پیامبر اکرم(ص) به اصحاب خود فرمود: »نمیدانم چرا حلاوت و شیرینی عبادت را در شما نمی بینم، اصحاب پرسیدندشیرینی عبادت چیست؟حضرت فرمود: تواضع«آنچه لازم است انسان در زندگی خود مد نظر داشته باشد و از آن غفلت نورزد، اینست که آنچه باعث عزّت و رسیدن به مقصود اصلی است تواضع است و تکبر صفتی مهلک برای نفس انسان است.
حاج آقا هاشمی در خطبه دوم با اشاره به سالروز شهادت امام باقر(ع) به نقل روایتی از ایشان پرداختند و بیان داشتند: برای اینکه انسان خود را فریب بدهد همین اندازه که عیبی را در دیگران ببیند و در خود نبیند کافی است، یا کاری را که نمیتواند خود ترک کند بر دیگران عیب گیرد، یا همنشین خود را با مطالبی بیهوده که نفعی به حالش ندارد بیازارد. خطیب جمعه ضمن توجه مردم به ایام ماه ذی الحجه و خصوصا روز عرفه ، به اهداف و آرمانهای نظام جمهوری اسلامی که همان رسیدن به حیات طیبه است ؛ اشاره نمودند.حیات طیبه دارای مصادیق متعددی است که برخی از آنها مربوط به افراد جامعه و زندگی شخصی آنها میشود، مثل اینکه فرد اهل عبادت، تقوی، انفاق در امور شخصی خود باشد و برخی نیز مربوط به کل جامعه میشود مثل استقلال کشور، آزادی، عدالت، پیشرفت علمی و ساختن تمدن اسلامی . دشمن برای اینکه به اهداف خود برسد درصد است در عرصههای مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور نفوذ کند و سیاستهای تخریبی خود را عملی کند. مهمترین عرصه، فرهنگ است که دشمنان ما سالهاست تلاش کرده اند و پولهای زیادی هزینه کرده اند و از تمام امکانات مادی خود بهره جسته اند، برای اینکه در فرهنگ و فکر مردم جامعه تأثیر بگذارند و مردم را از لحاظ فرهنگ و فکری از انقلاب و اسلام که انقلاب ما براساس آموزههای اسلامی است جدا کنند. در اعتقادات، در سبک زندگی، در اخلاقیات اسلامی خدشه و تردید ایجاد می‌‌کنند

عشق را کجا می توان یافت ؟! براستی کجا می توان یافت ؟!
مردی با کوله بار ی از صبر و بردباری ... مردی که رهبر ما او را به فولاد تشبیه کرده . دیگر چه جای تشبیه نیکو تر از آن دارد ؟! وقتی هم سن و سال ما جوانها بود با دلی سرشار از عشق، غرور، ایثار قید ماندن زد برای دفاع از حیثیت و ناموس و دین روانه جبهه ها شد داوطلبانه ...
و الآن 30 سال است که با جانبازی بالای 70 % از آنروزهای مقدس دفاع روشنی دیدگان نابینای ماست ...این مرد پولادین و این مرد روزهای سخت ....
لحظاتی با خاطرات جانباز گرانقدر شهر محمد آباد آقای محمد میرحاج :
محمدد میرحاج محمدآبادی در جبهه های حاج عمران مجروح و از آنجا به بیمارستان ارومیه و بعدا به بیمارستان خانواده ارتش منتقل و بستری می شود و در حال اغماء به سر می برد . حالت اغماء حدود 70 روز بطول می انجامد و در این مدت خانواده ایشان از او اطلاعی نداشته و متأسفانه با تشخیصی که داده بودند ( جانباز عفونی شده است ) رسیدگی آنچنانی به او نشده بود . اما از آنجا که اراده خدا بر این تعلق گرفته بود که ایشان به عنوان سند زنده انقلاب در قید حیات بمانند . زمانی که یکی از خانواده ها که از شهر حسن آباد جرقویه علیا بودند به دیدن مجروح خود به بیمارستان خانواده ارتش می روند ؛ پسوند نام خانوادگی محمد میرحاج توجه اش را جلب می کند و اطلاعاتی راجع به این مجروح بدست می آورد و بلافاصله پس از بازگشت با یک واسطه از طریق داماد خانواده ، آنها را در جریان مجروحیت فرزندشان قرار می دهد .پدر پس از شنیدن خبر مجروحیت فرزندش می گوید : ” من راضی به رضای خدا هستم و فرزند من بهتر و برتر ازعلی اکبر حسین (ع) نیست ” و بلافاصله با اتفاق داماد بزرگ خانواده عازم تهران شده و به بیمارستان خانواده ارتشرفته . در آنجا با برخورد سرد و تند مسئولین بیمارستان مواجه می شوند (مسئولین بیمارستان به پدر جانباز می گویند چرا حالا به سراغ جانباز خود آمده اید؟ پدر در جواب می گوید ” اطلاعی نداشتیم و شما می بایست ما را خبر می کردید ” ) مسئولین بیمارستان در جواب خانواده جانباز اعلام می کنند که محمد میرحاج به بیمارستان 502 ارتش منتقل شده است اما متأسفانه در آنجا هم جوابی قانع کننده دریافت نمی کنند .
فردای آنروز بهمراه اقوام خود همگی بسیج می شوند تا جانباز را پیدا کنند . پس از مراجعات پی در پی در بیمارستان خانواده ارتش بالاخره می گویند جانباز را به آسایشگاه بقیه الله منتقل کرده ایم. در آسایشگاه او را در یک اتاق در بسته روی تخت با وضع بسیار دلخراشی در حالت بیهوشی مشاهده می کنند . در این لحظه پدر می گرید ” محمد مرده است ” اما ثانیه ای بعد صدای آه و ناله او را می شنوند و نزدیک تختش می روند و گوش خود را به دهان او نزدیک می کند . جانباز از ته حلق در خواست آب می کند و اطرافیان به او آب می دهند . در همین حین مسئول آسایشگاه و پرستار وارد اتاق می شوند و نسبت به این کار پدر اعتراض می کنند. پدر در پاسخ آنها می گوید ” اگر می خواهد بمیرد آب خورده باشد و بمیرد ”. برای دومین مرتبه به او آب می دهند که یک دفعه زبان جانباز باز شده و جریان مجروحیت خود را بیان می کند و دوباره از هوش می رود.
در اثنای مشاجره لفظی پدر جانباز با مسئول آسایشگاه نماینده ای از طرف دفتر امام خامنه ای (مدظله العالی) که در آن زمان ریاست جمهوری کشور را در اختیار داشتند ؛ سرزده برای بازدید از آسایشگاه می آید که سروصدا او را به اتاق محمد میرحاج می کشاند و علت را سوال می کند. خانواده جانباز می گویند فرزند ما با حال وخیم و بدون رسیدگی روی تخت افتاده است. نماینده حضرت آقا وقتی ایشان را می بینند می گوید ” او را فورا به بیمارستان منتقل کنید و بعد از تماس تلفنی ، چندین پزشک بر بالین او حاضر شده و مراقبتهای اولیه را انجام می دهند و او را به بیمارستان مصطفی خمینی منتقل می کنند و درمان شروع می شود . پدر جانباز در همانجا به عنوان پرستار می ماند و سختی زیادی را متحمل شده بود . سرانجام در 64/11/17 حضرت آقا به دیدار جانباز می روند و از آنها دلجویی می کنند و وقتی شرح حال مجروحیت جانباز میرحاج را از پدرش می شنوند ؛ به او می گوید ” به جانباز نگو پسرم بلکه بگو فولاد پسر ” بعد از این دیدار مرحله درمان جانباز سیر صعودی پیدا می کند.
در چه عملیاتی شرکت داشتید ؟
عملیات های قارد—سردشت . آنجا با کماندوها هم در گیر بودیم .
از مردم چه انتظاری دارید ؟
هیچ انتظاری ندارم ! راضی ام به رضای خدا !
یعنی هیچی ؟ حرفی هم ندارید ؟
مسئولین تا میتوانند به مردم بهتر رسیدگی کنند .... حجاب فراموش نشود ....

احکام
آیت الله مکارم : چنانچه زن با خود زینت داشته باشد(حلقه ازدواج و انگشتر) نپوشاندن آن مانعی ندارد ولی در مورد آرایش های تند اشکال دارد.
   —————————————–———
مهدویت :
” و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر إن الارض یرثها عبادی الصالحون ” سوره انبیاء آیه 105 .
وارثان حقیقی زمین بندگان صالح خداوند هستند . برای شروع یک مثال می آوریم ؛ اگر وسیله ای برای مقصود خاصی ساخته شود وپدر خانواده برای همان مقصودآن وسیله را تهیه کند ولی فرزندان استفاده دیگری از آن بکنند، تا کی این وضع ادامه پیدا می کند؟! تا موقعی که صاحب خانه اراده کند و وسیله را از آنها بگیرد.حال مالک و صاحب عالم دنیا،طبق آیه فوق زمین را به مومنین عطا می کند (ای مردم عالم! این عالم مخصوص بندگان صالح خودم هست) با این توضیحات ؛سوالی در ذهن ما ایجاد می شود که،پس کو این وعده خداوند ،چرا قدرت ومکنت و زمام داری عالم بدست بندگان او نیست؟!آیا وعده خداوند محقق می شود،آیا وارثان حققی به سهم الارث خود می رسند؟! از آنجایی که وعده خداوند حق هست و قطعا محققمی شود ؛ قطعا روزی و بلکه روزگارانی چند باید باشد که زمین در دست وارثان حقیقی خود باشد که در روایات ما آن روز را زمان ظهور حضرت مهدی (عج) می دانند. پس خود قرآن وعده ظهور می دهد . در شماره های بعدی سیری کلی در روایات مهدوی خواهیم داشت ....
————————–—–————————
سوال هفته
مصادیق حیات طیبه را نام ببرید ؟
( سوال هفته از خطبه های نماز جمعه طرح می گردد و شما عزیزان می توانید جواب سوال را تا جمعه آتی به اعضای انتظامات نماز جمعه ویا کمیته نوجوانان و جوانان تحویل دهید. به قید قرعه به پاسخ های صحیح جوایزی اهدا می گردد ).
کمیته نوجوانان و جوانان
ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد
ندای جمعه پل ارتباطی شما و مسئولین
سوالات خود را به کمیته جوانان ستاد تحویل دهید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
46653391

 

 

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

1912112
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
791
2139
28236
74106