پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد
امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) :
   امروز دشمنان نظام اسلامی و دشمنان ملت ایران از ابزار اقتصادی دارند علیه ما استفاده می کنند. نمونه اش همین تحریم هایی است که گفته شد. آنها گفتند تحریم های هوشمند یا تحریم های فلج کننده . اما می بینیم که این تحریم ها نه آنچنان هوشمند بود و نه فلج کننده . همین تحریم ها موجب شد که در بسیاری از چیزهایی که خود کفایی نداشتیم به خود کفایی برسیم .
فرازی از وصیتنامه شهید محمد ابراهیم همت
از طرف من به جوانان بگویید چشم شهیدان و تبلور خونشان به شما دوخته است . بپا خیزید و اسلام را و خود را دریابید. نظیر انقلاب اسلامی ما در هیچ کجا پیدا نمی شود ، نه شرقی—نه غربی ؛ اسلامی که : اسلامی ... . ای کاش ملتهای تحت فشار مثلث زور و زر و تزویر به خود می آمدند و آنها نیز پوزه استکبار را بر خاک می مالیدند .
شادی ارواح طیبه شهدا صلوات
خطبه های 94/06/06 :
   خطیب جمعه شهر محمدآباد در خطیه اول مورخ 94/06/06 در ادامه بحث تکبر به بیان اسباب تکبر پرداختند و فرمودند : یکی از اسباب تکبر علم است و باید در این مورد تأمل کرد که اگر علم حقیقی باشد انسان را هدایت می کند به اینکه تکبر فقط لایق خداوند است . از دیگر اسباب تکبر انجام عمل صالح است . انجام عمل صالح گاهی باعث میشود که انسان خود را از دیگران پرهیزکارتر و متقیتر بداند و همین امر موجب تکبر او می‍‍شود. در علاج این تکبر باید دانست که آنچه باعث نجات انسان خواهد شد، خاتمه کار است نه انجام تکالیف. ، جمال یکی دیگر از عوامل تکبر است و راه علاج آن را دقت در احوال بدن است ..از دیگر اسباب تکبر،ثروت و یاران است که اگر انسان مقداری در آن تفکر کند در می یابدکه، ثروت و یاران انسان چیزهایی نیست که بادوام باشند و به حال انسان نفع زیادی داشته باشند و آنچه شایسته انسان مؤمن و متقی است تواضع است .
امام جمعه در خطبه دوم پس از سفارش و توصیه به رعایت تقوای الهی ؛
به خصوصیات بارز شهیدان رجائی و باهنر پرداختند. ایشان فرمودند : خصوصیاتی در این دو شهید بود و که باید الگوی مسئولین قرار بگیرد؛ 1- ایمان آنها به راه و هدف حضرت امام بود که در جمهوری اسلامی ظهور پیدا کرده است. 2- اخلاص 3- روحیه خدمتگزاری 4-روحیه مردمی بودن 5- انس با مردم و 6- اینکه مسئولیت را ابزاری برای تأمین آینده خود قرار ندادند، این موارد صفات بارز این دو شهید بود.
حجه الاسلام هاشمی در ادامه، هفته دولت را به دولتمردان تبریک گفتند و به عملکرد دولت پرداختند. ایشان آرامش نسبی در اقتصاد، کاهش تورم و مسئله سلامت را از نقاط مثبت دولت برشمرد و در ادامه به تذکرات و هشدارهای رهبر معظم انقلاب، پرداختند و گفتند:مسئولین باید در همه عرصه ها مراقب دشمن باشند. دشمنان ما همچنان به دشمنی خود ادامه می دهند و در همه عرصه ها قصد نفوذ و ضربه زدن را دارند .مسئولین باید در عرصه سیاسی صراحت در اتخاذ مواضع انقلابی داشته و سعی در حفظ وحدت و یکپارچگی مردم داشته باشند و از حاشیه سازی و تخزیب دیگر ارگانها پرهیز کنند. در جبهه فرهنگی باید به تولیدات فرهنگی سالم در زمینه های مختلف بپردازند و از تولیدات مضر و مخرب جلوگیری کنند.در جبهه اقتصادی باید مسلتزم به اقتصاد مقاومتی بوده و با برنامه ریزی صحیح، عزم جدی برای اجرای آن داشته و از شعار دادن بدون عمل دوری کنند.
خطبه های   94/06/13 :
حجه الاسلام هاشمی خطیب توانمند شهر محمدآباد در نماز جمعه مورخ 94/06/13 در ادامه مباحث اخلاقی پیرامون صفت رذیله تکبر روایتی از معصومین در این خصوص بیان نمودند و فرمودند:شخصی از امام صادق(ع) در مورد پایین ترین مرحله شرک و الحاد، سؤال می کند، امام در پاسخ می فرماید: کبر و غرور پایین ترین مرتبه و مرحله الحاد و کفر است و هر کس ذرهای کبر و خود برتر بینی در قلبش باشد روز قیامت وارد بهشت نخواهد شد. بهشت جای پاکان است و کسی که آلوده به رذایل اخلاقی از جمله تکبر است وارد بهشت نمی شود. خطیب جمعه در ادامه به بیان دو مصداق از تکبر که در روایات اهل بیت بازگو پرداختند و از امام صادق علیه السلام نقل کردند: ”بزرگترین تکبر این است که حق را سبک شماری و مردم را پست بدانی و وقتی راوی سؤال کرد که سبک شمردن حق چیست؟ امام علیه السلام فرمود:در برابر حق نادانی کند و به اهل حق طعنه زند. انسان باید تلاش کند تا فرصت دارد این صفت رذیله را در خود از بین ببرد تا از عواقب آن هم در دنیا و هم در آخرت خلاصی پیدا کند.
در خطبه دوم با توجه به نزدیک شدن سالروز قیام 17 شهریور به بیان نتایج این قیام پرداختند و بیان داشتند :
اولین نتیجه این قیام تردید و تزلزل در اداره رژیم در رویارویی با ملت ایران بود . ثمره دوم این قیام تزلزل ارتش درمقابله با مردم و سرکوب آنها بود .گسترش اعتصابات وتضعیف روز افزون دولت ، تحکیم بیشتر رهبری حضرت امام و تعمیق شکاف بین مردم وحکومت پهلوی به نحوی که امکان هر نوع پیوستگی یا سازش را از بین بردو همچنین تشدید سردرگمی آمریکا در برابر مسائل ایران، از جمله نتایج دیگر این قیان بود .
خطیب جمعه در ادامه به روز دوازدهم شهریور ماه سا لروز شهادت رئیس علی دلواری، قهرمان مبارزه با استعمارگر انگلیس اشاره کردند و فرمودند : این روز، روز مبارزه با استعمار انگلیس نامیده شده است. انگلستان از حدود 200 سال قبل به صورت جدی در خاورمیانه و خلیج فارس حضور پیدا کرد و با کوشش های زیاد سعی در تضعیف حکومتها و کشورهای منطقه مخصوصاً ایران برای تسلط به منطقه و رسیدن به منافع خود، کرد.
از جمله اقدامات انگلس در منطقه شامل :
1-نفوذ و سیطره در دربارها و دولتهای قاجار و پهلوی
2- تأسیس محافل مخفی و لژهای فراماسونری برای توسعه و تثبیت حضور خویش ایران
3-حمایت از جریانها و سازمانهای صهیونیستی
4-ایجاد و تقویت فرقههای انحرافی مثل بهائیت و بابیت.
5-انعقاد قرار دادهای مختلف نفتی و به زیر سلطه در آوردن تولیدات نفتی و به طور کلی غارت منافع نفتی ایران.
6- اشغال ایران در شهریور 1320 و روی کار آوردن پهلوی دوم
7-کودتای 28 مرداد 1322 و حمایت از دولت پهلوی.
8-مواضع کینه توزانه انگلیس در قبال انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) : دولت انگلیس از تمامی امکانات خود برای عقیم ساختن نهضت امام خمینی تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی استفاده کرد .حمایت از دولت بعث در جنگ تحمیلی ،حمایت و دخالت اساسی و بدون پرده انگلیس با تمامی ابزارهای رسانه ای و عوامل وابسته و نفوذیاش در فتنه سبز و انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ،نقش انگلیس در صدور قطعنامههای سازمان ملل در تحریم ایران و همکاری با گروه های ضد انقلاب برای ایجاد آشوب .آنچه بدان اشاره شد بخشی از سیاست های استعماری دولت انگلیس در خاورمیانه و ایران بود.
با این سابقه سیاه استعماری و تداوم توطئه، انگلستان علیه ایران و از طرفی هشدارهای رهبری مبنی بر تلاش دشمن برای نفوذ در کشور، بازگشایی سفارت انگلیس در کشور از سوی دولتمردان جای بسی شگفتی دارد و مسئولین باید در برابر مردم و ملت پاسخ گو باشند.
... نصیحتهای پدرانه امام خامنه ای به زوجهای جوان
الگوی خوبی باشید . طوری رفتار کنید که الگوی رفتاری مناسبی برای همسر و فرزندان خود باشید .
خود رابه جای همسرتان بگذارید ، دنیا را از دریچه نگاه او ببینید و از خود بپرسید ” اگر من جای او بودم چه می کردم ”.
به خواسته ها و افکار یکدیگر احترام بگذارید . فراموش نکنید که ازدواج پیمان همکاری و تشریک مساعی است .
با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنید . یک جمله شورانگیز می تواند طوفانی از خشم و غضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خاطرات گوناگون دور سازد .
به همسر خود بگویید که من بخاطر عشق به تو همه سختی های زندگی را می پذیرم . چنین جملاتی با عث دلگرمی او می شود .
سختی ها و مشکلات محیط کار را در حد ضرورت با همسرتان در میان بگذارید ، همفکری بار مشکلات را سبک تر می نماید .
فرمان ندهید ، نباید خانه را به پادگان تبدیل کنید . متوجه باشید که خانه کانون عشق و محبت است نه محل یکه تازی و خشونت
روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذارید . هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد . آشکار کردن و بزرگ جلوه دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می شود . هرگز نباید از نقطه ضعف ها به عنوان اسلحه ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنید
مقابله به مثل نکنید ، از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزید و سعی کنید به جای مقابله به مثل ، رفتار ماسب را به او یادآوری کنید
احکام
مکلف برای شناخت احکام دین و عمل به آنها سه راه دارد : 1- اجتهاد 2- احتیاط 3- تقلید
   —————————————–———
کلام مهم ابن الحاج (امام و علامه و عالم مالکی مذهب) در باب جواز توسل و استغاثه و آگاهی پیامبر از اعمال امت : یکی از وجوه تمایز وهابیت ضاله و مسلمانان ، نفی جواز توسل و استغاثه به انبیاء و اوصیاء و اولیاء پس از وفاتشان می باشد و ابن تیمیه – لعنه الله علیه – اولین کسی است که حرمت آن را اظهار کرد و پس از او نیز عده ای متعصب و معاندکلامش را پی گرفتند اقوال مختلفی در باب جواز توسل و استغاثه از قول علمای مخالفین شیعه وجود دارد در این مطلب نیز به سخنان ابن الحاج مالکی اشاره می کنیم لِأَنَّهُ الشَّافِعُ الْمُشَفَّعُ الَّذِی لَا تُرَدُّ شَفَاعَتُهُ وَلَا یَخِیبُ مَنْ قَصْدَهُ وَلَا مَنْ نَزَلَ بِسَاحَتِهِ وَلَا مَنْ اسْتَعَانَ، أَوْ اسْتَغَاثَ بِهِ ..(المدخل لابن الحاج،ج۱،ص۲۵۸ ط مکتبه دار التراث)چرا که او(پیامبر)شفاعت کننده ای است که شفاعتش رد نمی شود و کسی که قصد زیارت اوکند یا از او طلب کمک کند یا به او استغاثه کند نا امید نمیگردد .پس هرکس به او (پیامبر) توسل کند یا به او استغاثه کند یا حوائجش را از او بخواهد رد نمی شود و از او نا امید نمی شود بر مبنای آن چه که دیده شده و بر مبنای اخبار و روایات ...
————————–—–————————
سوال هفته
اقدامات انگلیس در خاورمیانه را نام ببرید ؟
( سوال هفته از خطبه های نماز جمعه طرح می گردد و شما عزیزان می توانید جواب سوال را تا جمعه آتی به اعضای انتظامات نماز جمعه ویا کمیته نوجوانان و جوانان تحویل دهید. به قید قرعه به پاسخ های صحیح جوایزی اهدا می گردد ).
کمیته نوجوانان و جوانان
ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد
ندای جمعه پل ارتباطی شما و مسئولین
سوالات خود را به کمیته جوانان ستاد تحویل دهید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
46653391

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

1912043
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
722
2139
28167
74106