پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) :
   نفوذ جریانی از نفوذ فردی خطرناکتر است .... نفوذ جریانی یعنی شبکه سازی در داخل ملت بوسیله پول و جاذبه های جنسی با هدف تغییر باورها ، آرمانها ، نگاهها و سبک زندگی ....
آماج نفوذ جریانی ؛ نخبگان ، افراد موثر ، تصمیم سازان و تصمیم گیران هستند....
نفوذ خطر بزرگی است .   ( 4 / 9 / 1394 ) 
فرازی از وصیتنامه شهید حسینعلی ترکی :
... شما را به خدا قسم میدهم که در شناخت وظیفه تان ، قصور و در انجام آن کهولت نکنید و در ایثار و گذشت بی دریغ مباشید .... مصلحت را فدای حق نکنید که حق باقی است و مصلحت زود بگذرد .... رفتارتان با برادران خویش شایسته باشد ، که اخلاق حسنه از صفات نیک بشریت است . در هر جریانی که قرار گرفتید فقط توجه شما به خدا باشد و کاری را انجام دهید که خدا راضی شود نه هیچ کس دیگر ....
شادی ارواح طیبه شهدا صلوات

خطبه های 94/08/15 :

خطیب جمعه شهر محمدآباد حاج آقا هاشمی در خطبه اول در ادامه مباحث اخلاقی به صفت رذیله حسد پرداختند و فرمودند :حسد دو مرحله دارد 1ـ خطور قلبی یعنی انسان حسد در درونش باشد و به مرحله عمل نرساند که این انسان مرتکب گناه نمی شود .2ـ انسان این حسد را ابرازکند یعنی شخص حسود نمی تواند ببیند دیگری دارای نعمت است کاری می کند که این نعمت را از او سلب کند.که این انسان حسود مرتکب حرام و گناه شده است چیزهایی که باعث می شود انسان به آن حسد بورزد را بیان گونه بیان کردند: 1ـانسانهایی که ذاتاً خسیس هستند 2ـ عداوت و کینه های شخصی 3ـ کبر و غرور 4ـ حب ریاست 5ـ حب شهرت 6ـ ترس از نرسیدن به مقصود 7ـ احساس حقارت .عامل اصلی که از همه اینها مهم تر است : ضعف ایمان به خداوند متعال است.

در خطبه دوم به موارد ذیل اشاره نمودند :

14 آبان روز فرهنگ عمومی است ، مجموعه منسجم ، نظام یافته اهداف ارزشها ، عقاید ، باورها ، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به جامعه بزرگ قوم یا ملت است .

روز 13 آبان که یکی از ایام ا... انقلاب است ، سه حادثه مهم در این تاریخ اتفاق افتاده است 1ـ در سال 1343 دستگیری امام به علت اعتراض به لایحه کاپیتولاسیون که حق کنسولی به خارجیها داده شده بود.2ـ در سال 1357 دانش آموزان به همراه دانشجویان ب جنایات حکومت پهلوی اعتراض کردن و 56 نفر در این روز کشته شدند .3ـ در سال 1358 تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان . در هر سه مورد آمریکا دخالت داشته که رژیم پهلوی اگر آمریکا نبود نمی توانست مردم را به خاک و خون بکشد. در همهحوادث آمریکا دخالت داشت . به همین علت امام راحل فرمودند » همه فریادهای خودتان را بر سر آمریکا بزنید « کسی که مستکبر است و استبداد می کند دوست دارد خودش را در رأس ببیند و همه تابع او باشند .گول لبخندهای آمریکا را نخورید و مواظب باشیدتوافق راه نفوذبه ایران نباشد.آمریکا دوست ما نیست.
 

 خطبه های   94/08/22 :

امام جمعه موقت شهر محمدآباد حاج آقا کوهگرد در خطابه اول ضمن توصیه به رعایت تقوی الهی فرمودند: يکي از مهمترين نگراني هاي انسان، عاقبت و وضعيت پايان زندگي اوست زيرا هيچ کسي نمي داند که با چه سرنوشتي از اين دنيا مي رود. آيا مؤمن و آمرزيده و يا خداي نکرده با کوله باري از گناه و معصيت دنيا را ترک ميگويد و بد عاقبت مي شود. به طور کلي انسانها چهار دسته اند: دسته اول :کساني که از آغاز زندگي تا آخر عمر در جاده هدايت و رستگاري قرار دارند و لحظه ای از مسير حق منحرف نمي شوند مانند پيامبران الهي، ائمه معصومين علیهم السلام و اولياء خدا. دسته دوم : کساني که از اول عمر تا آخر عمر ملحد، منحرف، فاسق، ظالم و يکسره در مسير شيطان و معصيت قرار دارند، مانند کفار، مشرکين، منافقين. دسته سوم :کسانيکه در نوسانات زندگي مي کنند، گاهي در مسير هدايت و گاه در مسير ضلالت قرار مي گيرند اما کم کم به خود آمده عاقبت و پايان کار را مي سنجند و با آب توبه و استغفار و انجام اعمال شايسته، خود را شستشو مي دهند و عاقبت به خير ميشوند. دسته چهارم : نيز در نوسانات هستند گاهي در مسير اطاعت الهي هستند و گاهي در معصيت و گناه. اما شيطان بر آنها غلبه نموده آنها را در مسير اطاعت خود قرار مي دهد و در نتيجه بدعاقبت مي شوند. انسان هاي معمولي در يکي از دو دسته اخير داخل هستند؛ زيرا هيچ کس نميداند درپايان با چه سرنوشتي از اين دنيا مي رود.عوامل عاقبت به خیری : یاد خدا ، استغفار ، هم نشینی با علما ، محاسبه نفس . در خطبه به عوامل بد عاقبتی اشاره نمودند : توهین به ولایت ، حب دنیا ، حب ریاست . شاخصه اصلی عاقبت بخیری اطاعت ازولایت است.

وصیت نامه شهید حسن معتمدی :

پروردگارا تو را سپاس میگویم که در عصری واقع شدم که سایه رهبری ولایت فقیه و نایب امام زمان ( عج) روح خدا قلب مستضعفین جهان امام خمینی کبیر بر سرم بود ومرا از انحرافات و کژی ها حفظ کرد.تو را سپاس میگویم که این بنده عاصی و رو سیاه درگاهت را مورد لطف و عنایت بی پایان خود قراردادی و شهادت را نصیب عابدان پاکباخته درگاهت و دلسوختگان راهت ومجاهدان بی چشمداشت صراطت و پیروان واقعی ولی امرت خمینی کبیر می باشد نصیب این عاصی نمودی .پدر مهربان و مادر فداکارم به شما تبریک میگویم که توانستیدفرزندتان رادرراه دین رسول ا ... فدا کنید و به شما تبریک میگویم که حاصل عمرتان را در راه خدا فدا کردید . آفرین بر بازوی توانای تو ای پدر مهربان که مرا با چنان غذا و روزی بزرگ کردی که لیاقت شهادت را پیدا کردم .مادر فداکارم رحمت به شیر پاکت که رگ و پوست مرا و بدن مرا چنان رشد دادی که بتواند در راه خدا فدا شود . آری شما زندگی تان وهستی تان را و دارو ندارتان را در راه پروش من خرج کردید و با چه مشقاتی که من مقداری از آنها را میدانم مرا بزرگ کردید. اما من نتوانستم برای شما فرزندی خوب باشم .نتوانستم برای به شما عزیزان خدمت کنم . من از این گناه بزرگی که انجام داده ام از درگاه خداوند پاک و شما عزیزان معذرت میخواهم و امیدوارم که گناه مرا ببخشید. پدرم افتخارم کن که توانستی مانند حضرت امام حسین (ع) فرزندت را در راه قرآن فدا کنی. مادرم افتخار کن که توانستی مانند حضرت لیلا جوانت را تقدیم راه اسلام کنی امیدوارم در روز قیامت شفاعت شما مرا از عذاب الهی نجات دهد حسین جان . محسن جان و مجید جان شما سعی کنید همیشه و در هر کار خدا رادر نظر داشته باشید. دلهای خودتان را با دعا و راز و نیاز و نماز شب به خدا نزدیک کنید سعی کنید سر بازان خوبی برای امام زمان (عج ) و نایبش امام خمینی باشید. سعی کنید که فرزندان خوبی برای پدر و مادرتان باشید و آنهارا از خود نرنجانید . و شما هم همیشه خدارا در نظر داشته باشید و هر حرفی که می زنید و هر کاری که انجام میدهیدسعی کنید برای خدا باشید. شما افتخارکنید که توانستید فرزندی را در راه قرآن فدا کنید.

فضیلت نماز جماعت و جمعه :

   نماز پیوندی است بین عبد و خدا ، رفتن به بارگاه امن و خلوت کردن با او و نشستن و توجه از همه قطع کردن است . وقتی به رابطه نماز و بازداری از فحشاء می نگریم در می یابیم کسی که حق الناس کند ، دزدی کند ، چشم ناپاک به نوامیس مسلمین داشته باشد ،زکات ندهد ، غیبت کند ، بد اخلاقی و بد رفتاری کند ، مردی که همسرش را و یا زنی شوهرش را بیازارد ، فرزندی که از روی خشم به پدر و مادر نگاه کند و... نمازشان مقبول درگاه حق نمی شود . نماز عبادتی است که برای عاشقان خداوند زیبا و شیرین ولی برای منافقان تلخ و سنگین است . » و إنها لکبیره الا علی الخاشعین « . نماز کوبنده شیطان است » مدحره للشیطان « آخرین سفارش انبیاء الهی » و هی آخر وصایا الانبیاء « . و حسین ( علیه السلام ) احیاگر فرهنگ نماز راستین ؛ پیام عاشورا ، پیام اقامه نماز و تربیت نسلی نماز خوان و خدا دوست و اهل تهجد و عرفان است .نماز حسین در ظهر عاشورا نماد این است که نماز امری تعطیل ناپذیر است حتی در بحرانی ترین لحظات . نهضت حسینی برای احیاء دین در همه مظاهر و جلوه هایش از جمله نماز بود .

رسول خدا (صلوات الله علیه ) فرمودند : نماز ستون دین است . اگر ستون پابرجا باشد طنابها ، میخها و سراپرده ها نیز سودمندخواهند بود. و اگر ستون بشکند طناب ، میخ و پرده کارساز نخواهد بود . رسول خدا فرمودند : نماز به این منزله است ، یعنی اگر نماز باشد سایر عبادات هم مفیدند و اگر نماز نباشد سایر عبادات هم فایده ندارد .یعنی روزه شما ، صدقه شما ، عزاداری شما ، و همهاین مراسمات در صورتی مفید است که این عمود دین یعنی » صلاه « بر جا باشد . هدف نماز ذکر و یاد حداوند متعال است ، ذکری که مقدمه فکری و فکری که مقدمه عمل باشد . نماز وسیله پاک کردن گناهان است ، زیرا خواه نا خواه انسان را متوجه توبه و اصلاح اعمال و رفتار گذشته می کند . نماز سد بزرگی است در برابر گناهان ، چون روح ایمان را در انسان تقویت کرده و نهال تقوا را در دل پرورش می دهد ....

       ادامه دارد

احکام : حکم شرعی استفاده از کراوات و پاپیون در مجالس و انظار عموم :

امام خامنه ای (مدظله العالی) : چون تقلید و ترویج از فرهنگ مهاجه غیر مسلمین است جایز نیست .

آیت الله مکارم شیرازی : با توجه به اینکه در محیط ما ترویج فرهنگ بیگانه محسوب میشود ، استفاده از آن اشکال دارد .

آیت الله بهجت : خلاف احتیاط است

   —————————————–———

مهدویت :

در طول تاریخ گاهی با شرایط و فرصتهایی برخورد می کنیم که گمان می رود زمینه ظهور فراهم شده است . مثلاً استقبال مردم از دین و فداکاری در راه اسلام و بذل جان و شهادت به خاطر آن به قدری زیاد و با شور و هیجان است که به نظر می آید که نه تنها 313 نفر بلکه بیش از هزار ها نفر آماده جان نثاری در رکاب امام علیه السلام هستند . با این وجود این سر تأخیر ظهور چیست ؟

جواب : اولا کسی نمی تواند بطور یقین اظهار کند یعنی بگوید همه شرایط فراهم شده است زیرا خود این ادعا احتیاج به علم به جمیع شرایط دارد چون ممکن است احادیث متضمن بیان همه شرایط نباشد . ثانیا بر فرض که شرایط منحصر در آن موارد باشد که در روایات آمده است با این حال همان طور که صدوق علیه الرحمه فرموده است واقعا نمی توان مطمئن بود که فرضا همان 313 نفر اصحاب خاص موجود شده باشد ، سزاوار است تسلیم حکم و اراده خداوند عالم باشیم و فضیلت انتظار ظهور را از دست ندهیم .

————————–—–————————

سوال هفته

عوامل عاقبت بخیری و سوء عاقبت را توضیح دهید ؟

( سوال هفته از خطبه های نماز جمعه طرح می گردد و شما عزیزان می توانید جواب سوال را تا جمعه آتی به اعضای انتظامات نماز جمعه ویا کمیته نوجوانان و جوانان تحویل دهید. به قید قرعه به پاسخ های صحیح جوایزی اهدا می گردد ).

کمیته نوجوانان و جوانان

ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد

ندای جمعه پل ارتباطی شما و مسئولین

سوالات خود را به کمیته جوانان ستاد تحویل دهید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

1972911
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
50
1862
34161
54874