پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد
خطبه های نماز جمعه شهر محمدآباد به امامت حاج آقا طباطبایی
شما خواهران و براداران بزرگوار ایمانی و خودم را سفارش به تقوای الهی و ترس از خدا می کنم.تقوایی که آبادکنندۀ دنیای ما و هم آباد کنندۀ برزخ و آخرت ما خواهد بود. طباطبایی ادامه دادند: اگر بخواهیم علت شکل گیری کربلا و علت حادثه روز عاشورا را باید بررسی کنیم نه تنها شکل گیری قیام اما حسین(ع) و حادثه کربلا، اگر بخواهیم علت شکل گیری کفر و نفاق در مقابل حق را بیان کنیم علت آن خود خواهی، تکبر، فریب دنیا و... است اگر تاریخ را مطالعه کنیم می بینیم از همان دوران خلقت که خداوند متعال بشر را خلق کرد چهره های کفر در مقابل حق بوده هابیل و قابیل که در مقابل هم بوده اند به دلیل تکبر و غرور بوده و در زمان ابراهیم پیغمبر حق که در مقابل نمرود که فردی با تکبر و خودخواه و فراموش یاد خدا قرار گرفته تا برسیم به زمان امام حسین(ع) که امام حسین(ع) و یارانش که دارای روحیه خدا خواهی و ایثار و دست کشیدن از دنیا در مقابل دشمن دنیا خواه قرار گفتند درسی که از این موارد بخواهیم بگیریم مهره های تاریخ عوض می شوند اما حوادث تاریخ عوض شدنی نیست یک روز معاویه در مقابل علی(ع) و یزید در مقابل امام حسین(ع) هست.
خطبه دوم:
طباطبایی گفتند: مناسبت های زیادی در این هفته داریم از امروزکه 8 آبان روز شهادت شهید محمد حسین فهمیده که امام(ره) در این خصوص فرمودند:رهبر ما آن طفل 13 سالهاي است كه با قلب كوچك خود ، كه ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است خود را زير تانك دشمن انداخت و آن را منهدم و خود نيز شربت شهادت نوشيد.که این هفته را هفته بسیج دانش آموزی می نامند. 13 آبان روز چهارشنبه که یکی از روز های به یاد ماندنی در تاریخ جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود چون سه مناسبت در این روز داریم 1ـ در سال 1342 دستگیری حضرت امام خمینی توسط رژیم استکبار شاه و تبعید به ترکیه2ـ در كشتار دانش آموزان و دانشجويان در سال 57 و در نهايت 3ـ مهر بطلاني كه دانشجويان خط امام با تسخير سفارت آمريكا بر دخالت و دست اندازي هاي استكبار جهاني در ميهن اسلامي مان در سال58زدند.ونیز اشاره ای کردند به مذاکرات هسته ای که مقام معظم رهبری به این مذاکرات خوشبین نبودند و قضیه برجام که رهبر خطوط قرمز را مشخص کردند که تیم مذاکره کننده 90 % از این خطوط قرمز را رعایت نکرده اند و درادامه که مقام معظم رهبری در طی نامه ای به ریاست جمهوری دستورات مهمی را درخصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالیهی کشور صادر و با برشمردن تأکیدات و الزامات ۹ گانه در اجرای برجام،رعایت این موارد و الزامات تأیید کردند.
خطبه های 94/08/01 :
خطیب جمعه شهر محمدآباد حاج آقا هاشمی در خطبه اول ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی در ادامه به مباحث اخلاقی صفت رذیله حسد پرداختند و بیان داشتند : حسد ضررهای دنیوی و اخروی برای انسان دارد که از جمله عبارتند از : نداشتن دوست 2- رساندن ضرر به خود شخص بواسطه حسادت . شیطان نسبت به حضرت آدم ( ع ) حسد ورزید ولی این حسادت باعث لعنت خداوند برای خود او شد . 3- نرسیدن به سیادت و بزرگی در دنیا . ضررهای اخوری حسادت شامل : از بین بردن دین انسان . امام صادق (ع) : حسد آفت دین است و دین انسان را از بین می برد . 2- از بین بردن ایمان . شیطان بواسطه حسادت همه اعمال و عبادات چندین ساله خود را از بین برد ودچار شقاوت ابدی شد .
خطیب جمعه در خطبه دوم راجع به مسائل ذیل مطالبی ایراد   نمودند :
1- نماز جمعه : سیاستهای کلی نماز جمعه از طرف رهبری و ستاد اقامه نماز جمعه برنامه ریزی می شود و کلیه ائمه جمعه باید در چهارچوب آن عمل کنند . لذا باید نماز جمعه و امام جمعه در این چهار چوب حرکت کنند و حق جناح گرایی ندارند .
2- عزاداری امام حسین ( علیه السلام ) : در عزاداری آنچه مهم است شناخت حضرت اباعبدالله الحسین ( علیه السلام ) و اهداف آن حضرت و پیاده کردن اهداف است . قدرت و عظمت اسلام در روز اربعین حسینی نمایان می شود .
3- نکاتی از نامه حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای ( مدظله العالی) به رئیس جمهور : دو شرط از شروط حضرت آقا در تأئید برجام ، 1) مواظب آمریکا و دشمنی های آمریکا باشید با این توافق آمریکا دست از دشمنی خویش بر نمی دارد . 2 ) اقتصاد کشور احتیاج به برنامه ریزی دقیق دارد و باید از همه استعدادهای داخلی و ظرفیتهای داخلی استفاده کنیم که با توافق مملکت درست نمی شود .

زندگی نامه معلم شهید و مجاهد فی سبیل لله مظفرعبد ا... پور
سخن ما از معلم شهید مان برادر مظفر عبد ا... پور است مجاهدی پر شور جوانی همیشه خروشان و همواره پر جوش که حرکتها که از مکتب جهت گرفته بود از وی انسانی مجاهد فداکار, مصمم و معلمی دلسوز برای جامعه ساخته بود . مظفر در سال 1336 هجری شمسی در روستای محمد آباد جرقویه بدنیا آمد.وی تحصیلات ابتدائی خود را در دبستان محمد آباد گذرانید همچنین سه سال دوره متوسطه را نیز در زادگاه خویش در دبیرستان خیام به تحصیلات خود ادامه داد.ولی چون برادرش ساکن اهواز بود برای ادامه تحصیل به اهواز عزیمت نمود و سال چهارم متوسطه را در دبیرستان شاهپور سابق اهواز با موفقیت پشت سرگذاشت و دوباره به اصفهان مراجعت کرده و در شهرستان اصفهان در دبیرستان ملی خاقان بتحصیل ادامه داد وی پس از اخذ دیپلم در رشته ریاضی به دانشسرای راهنمائی اصفهان رفت و پس از طی دوره دوساله موفق به اخذ فوق دیپلم گردید.مظفرجوانی پرشور مهربان وخوشرفتار بودبه محض اینکه می فهمید کسی به چیزی احتیاج دارد تا جائی که برایش مقدور بود در صدد تهیه آن بر می آمد . وی ضمن تحصیل بطور مرتب در جلسات مذهبی و دینی شرکت داشت و بخاطر شرکت در فعالیتهای ضدرژیم ومطالعه کتب و ثار نویسندگان اسلام چندین بار توسط ماموران ساواک دستگیر و شکنجه شد و بیشتر اوقات تحت نظر قرار داشت. ولیکن این دستگیریها و ایجاد نارحتی ها در اراده چون کوه استوار شهیدمان نتوانست خللی ایجاد کند چون ایمان و اراده مردان خدا خلل نا پذیر است .مظفر پس از دوسال دوره دانشسرای راهنمائی را بپایان رسانید وپس از آن
در سه روستای آذر خواران(حبیب آباد), پیکان و نیک آباد در مدارس راهنمائی به تدریس پرداخت . هنگامی که طاغوت پرده ظلمت وجهل رابر روی فکر و اندیشه هایمان کشیده بود,مظفر با تماسها و راهنما ییها و توزیع کتب سودمند و با نور افشانیش از طریق تشکیل یک کتابخانه در محمد آباد به زدودن تاریکیها از اذهانمان نمود . آری اوخورشیدی برای در راه روندگان و زنگ خطری برای خفتگان بود . وی در ساعات تدریس در کلاسها به روشنگری از طریق مختلف می پرداخت ودرساعات فراغت نیز لحظه ای از انجام فعایتهایش غافل نبود.وی پس از یکسال اشتغال به تدریس به خدمت سربازی رفت. هنگامیکه رگبار مسلسلهای آریا مهری در خیابانهای شهرهای ایران سینه های مردم مسلمان را نشانه می رفت,زمانی که رژیم سفاک پهلوی در 11 شهر ایران حکومت نظامی برقرارکرده بود و اویسی ها و ناجی ها در ارتش آریامهری دستور آتش میدادند, یکباره اعلامیه امام خمینی مبنی بر فرار ارتشیان از پادگانها صادر شد مظفر که 7 ماه ازخدمت نظام وظیفه راپشت سر گذاشته بوداز آنجاکه پیوسته درجنب و جوش بودوروحی خدائی داشت به فرمان امام لبیک گفت ومحل خدمت خودیعنی خرم آباد رابه قصداهواز ترک کرد.وی روزها را دراهواز با شرکت در تظاهرات میگذراند تا اینکه روز سیزدهم ماه محرم 1357 هجری شمسی باتفاق برادرش و چند نفر از نزدیکان ضمن شرکت در تظاهرات به حسینیه اعظم اهواز میرود تا به سخنرانی یکی از وعاظ گوش فرا دهندولی ماموران رژیم فاسدپهلوی زمانی که مردم مجلس سخنرانی را ترک میکردندآنان را به گلوله بستندکه درنتیجه برادرعزیز مان مظفر نیز مجروح میشود.پس از انتقال به بیمارستان جندی شاپور سابق اهواز در ساعت 9شب سیزدهم محرم پزشک به بالین او آمده و می پرسد: از بابت اینکه تیر خورده ای ناراحت نیستی ؟ شهید عزیزمان میگوید“خیر هچگونه ناراحتی ندارم و بسیار خوشحالم ” . چون در دو راهی انتخاب، بسیار زیبا و آگاهانه انتخاب کرده بود . آری انتخابی بس عظیم و ایثاری بس با شکوه ( شهادت را ).مظفر در شب هفدهم محرم سال 1357 هجری شمسی ساعت 9 بدرجه رفیع شهادت نائل گردید . .... روحش شاد .......
تربیت اجتماعی از دیدگاه شهید مطهری ( عوامل و روشها ) :
....... در ادامه مطالب شماره قبل :
در شماره بیان شد که جنبه منفی تربیت تنبیه است و اگر کودک علت تنبیه را نفهمد تنبیه کردن او فایده تربیتی ندارد .
موضوع اصلی تربیت ” انسان ” است که دو جنبه دارد : روح—جسم . پرورش گرچه برای جسم هم مطرح می شود ؛ ولی در تربیت اسلامی ، پرورش جسم هدف نیست و اصلی ترین موضوع ، پرورش روح است . با این حال نباید از هیچ کدام از ابعاد روحی و جسمی غافل شد و همواره باید به هر دو با هم توجه داشت . روح و جسم ارتباط نزدیک و متقابل بر یکدیگر دارند ؛ زیرا تربیت جسم وسیله و شرط تربیت روح است .در تربیت اجتماعی نیز موضوع اصلی جنبه های معنوی جامعه است ؛ گرچه باید هر دو جنبه مادی ( اقتصادی—رفاه و ... ) و معنوی ( مذهب—فرهنگ و ... ) را مورد توجه قرار داد و همانطور که تربیت روح نباید مانع تربیت جسم شود ، در اجتماع نیز تربیت معنویات نباید باعث غفلت از پرداختن به مادیات شود و در کنار این دو جنبه ، جنبه فرهنگی جامعه نیز تقویت می شود .
از دیدگاه شهید مطهری ، تربیت عبارت است از : پرورش استعداد ها و شکوفا کردن آنها . اما این استعداد ها چند دسته اند ؟ از آنجا که روح آدمی ابعاد مختلفی دارد ، استعدادهای مختلفی نیز به تناسب هر بعد ، در آن نهفته است . ابعاد و استعدادهای روحی عبارتند از : 1- استعدادهای عقلی،علمی وحقیقت جویی 2- استعداهای اخلاقی و وجدان اخلاقی 3- استعدادهای دینی(کرنش در برابر قدرت مافوق) 4- استعداد خلاقیت(توانایی ابتکار و اراده خلاق) 5- استعدا هنری و ذوقی (زیبایی شناسی)در تربیت صحیح ، افزون بر جنبه جسمی،باید به همه این ابعاد پنجگانه نیز توجه شود و همه آنها باید مورد پرورش قرار بگیرند.حقیقت روح انسانی ، بسیار پیچیده است و استعدادهای مختلفی دارد . مکاتب اخلاقی ، هر کدام بر یکی از این استعدادها تأکید کرده اند. باید ببینیم کدام نقطه است که اگر انگشت روی آن بگذاریم همه استعداد ها هماهنگ و بدون افراط و تفریط رشد خواهند کرد .
احکام :
دست زدن به خط قرآن بدون وضو حرام است و این امر اختصاص به قرآن کریم ندارد بلکه شامل همه کلمات و آیات قرآنی می شود ، هر چند در کتاب دیگری یا در روزنامه ، مجله ، تابلو و غیره آنها باشد .
   —————————————–———
چند ویژگی منحصر به فرد حضرت امام حسین ( علیه السلام )
تنها امامی است که شش ماهه به دنیا آمدند
تنها امامی است که از هیچ بانویی شیر نخوردند و تغذیه ایشان تنها توسط پیامبر ( صلوات الله علیه ) صورت می گرفته است .
تنها امامی است که روز ولادتشان پدر—مادر—جد و نزدیکانشان برا ی ایشان گریه کردند .
تنها امامی است که در معرکه جنگ به شهادت رسیدند
تنها امامی است که در دعای توسل از ایشان به نام سیدالشهداء یاد شده ؛ با اینکه همه ائمه ما شهید شده اند
تنها امامی است که در زمان حیات خود پدر دو شهید شدند ( حضرت علی اکبر و حضرت علی اصغر )
تنهاامامی است که اربعین و زیارت اربعین دارد
تنها امامی است که قبر مطهرش بیش از ده بار توسط ظالمان خراب شد تا اثری از آن باقی نماند اما همچنان باقی است
تنها امامی است که بدون غسل و کفن دفن شدند
تنها امامی است که سر مبارکشان از بدن جدا شد .....
————————–—–————————
سوال هفته
ضررهای دنیوی و اخروی حسد را بنویسید؟
( سوال هفته از خطبه های نماز جمعه طرح می گردد و شما عزیزان می توانید جواب سوال را تا جمعه آتی به اعضای انتظامات نماز جمعه ویا کمیته نوجوانان و جوانان تحویل دهید. به قید قرعه به پاسخ های صحیح جوایزی اهدا می گردد ).
کمیته نوجوانان و جوانان
ستاد برگزاری نماز جمعه شهر محمدآباد
ندای جمعه پل ارتباطی شما و مسئولین
سوالات خود را به کمیته جوانان ستاد تحویل دهید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Www.emohammadabad.com
46653391 - 5000218823005

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

1972969
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
108
1862
34219
54874