پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه محمدآباد جرقویه

...پیش از این و سال‌ها قبل «کاندولیزا رایس» وزیر خارجه پیشین آمریکا، گفته بود، خاورمیانه درد زایمان دارد، چرا که خاورمیانه جدید در حال متولد شدن است.
سران رژیم صهیونیستی هم اظهارات مشابهی را به زبان می‌آوردند. اما اکنون شرایط به قدری فرق کرده که حتی رسانه‌های وابسته به مراکز قدرت غربی هم حرف‌های کاملاً متفاوتی می‌زنند. آخرین مورد آن، روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» است که تحولات غرب آسیا در سال 2016 را پوشش داده و با ارائه تحلیلی، نوشت که ایران و روسیه توانستند در این سال، رقبای خود را مبهوت کنند.
«دیوید گاردنر» دبیر اخبار بین‌المللی این روزنامه،...در این گزارش تحلیلی خود تحت عنوان «موازنه قدرت جدید در خاورمیانه»، نشست سه جانبه اخیر وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو را محور توجه خود قرار داد.
در ماجرای نشست سه جانبه و برقراری آتش‌بس به عنوان نخستین پیامد آن، نه آمریکا و نه کشورهای اروپایی هیچکدام حضور نداشتند و میانجی آتش‌بس نیستند. اما ایران حاضر است و به همراه روسیه، تعیین تکلیف می‌کند. گاردنر می‌نویسد که دولت ترکیه هم چاره‌ای جز پیوستن به این دو کشور ندارد؛ آنکارا از بیم شکل‌گیری یک منطقه خودمختار کردنشین در مناطق مرزی ترکیه و سوریه، به سمت مسکو و تهران گرایش پیدا کرده و از حمایت مخالفان «بشار اسد» دست کشیده است.
در ادامه تحلیل روزنامه فایننشال تایمز آمده است، روسیه توانسته اتحاد اروپایی‌ها را برهم بزند و تعدادی از کشورهای خاورمیانه را نیز به خود جذب کند.
...علاوه بر فایننشال تایمز، مقامات آمریکایی در روزهای اخیر در واکنش به نشست سه‌جانبه مسکو و حضور نداشتن آمریکا در این نشست، بسیار برآشفته شده‌اند و آن را تحقیرآمیز و نشانه شکست واشنگتن در خاورمیانه دانستند.
...از جمله اتفاقات کاملاً متفاوتی که اخیراً رخ داده، رأی ممتنع آمریکا به قطعنامه ضدشهرک‌سازی شورای امنیت سازمان ملل بوده است. این رأی نشان می‌دهد که واشنگتن تحت شرایط اجبارآمیز قرار گرفته و می‌خواهد به تحولات همسو با محور مقاومت گردن بنهد...

شعار سال 97

97

اوقات شرعیآمار بازدید سایت

1973002
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
141
1862
34252
54874